Jak usunąć dysk twardy?

Witam,

Mam aktualnie 2 dyski twarde - nowy (jako C) i stary, który uległ uszkodzeniu wskutek przepięcia. Skopiowałem ze starego wszystko, co jest możliwe do skopiowania, i chcę teraz usunąć ten dysk. I teraz mam pytanie: jak ma przebiegać takie usunięcie - czy wystarczy fizycznie wypiąć dysk, czy też trzeba jeszcze coś zmieniać, np. w BIOSie (przed lub po wypięciu)?

Dzięki za pomoc, pozdrawiam

Wypnij, i wyjmij z kompa. Nic nie musisz przestawiać.

Pozdr.

michal

musisz wypiąć go i w Biosie ustawić na Load Optimize Defuald

B. dziękuję za błyskawiczny odzew!

Pozdrawiam

Nie używaj tej funkcji.

Wypnij dysk z taśmy sygnałowej i zasilania wtyczka molex i gra - wszystko rób na wyłączonym kompie z 230 V.

jest OK, już po operacji :smiley:

swoją drogą, z nowym dyskiem mam jakiś problem, bo albo przy działania ScanDisk albo Optymalizatora pakietu Office (jakoś nie działa; muszę go anulować) tworzy się katalog TEMP.TUW, w którym są jakieś egzotyczne pliki typu ‘BAAAAAAA.TUW’ lub ‘PAAAAAAA.TUW’. patrzyłem na ‘guglach’ i jest hipoteza, że to może jakiś keylogger. psiakrew! jak nie ****** to katar :?

__

edycja

boczi

Złączono Posta : 27.08.2006 (Nie) 12:19

Jeszcze jedna kwestia: po tym wypięciu dysku, system znacznie dłużej niż poprzednio zatrzymuje się na etapie ‘VERIFYING DMI POOL DATA’.

Z tego co przeglądałem ‘gugle’ mogłoby to oznaczać jakieś problemy z uruchamianiem (czytaniem) elementów komputera.

Nie sądzę, żebym coś namieszał z kabelkami (np. że poluzowałem ten kabelek molex czy coś). Wszystko robiłem b. ostrożnie.

Proszę o rady.