Jak usunąć dziwny czerwony pasek przedzielający film?

Witam, kilka tygodni temu pojawiła się u mnie dziwna linia przedzielająca film. Myślałem że pewnie zainstalowałem przez przypadek jakąś wtyczkę czy inne malwere, lecz po skanowaniu antywirusem (G Data Total Protection), Malwarebytes Anti-Malware, oraz Adw cleanerem nic się do tej pory nie zmieniło. Jeżeli będą potrzebne jakieś dodatkowe informacje na pewno odpiszę.

Spróbuj przeinstalować sterowniki karty graficznej.

Ten film to w jakim odtwarzaczu? Wstępnie wygląda mi na to YouTube i podejrzewam, że masz coś takiego tylko na niektórych filmach. Zgadza się? Daj link do tego filmu, wygląda mi na to, że przeszkadza Ci ramka tworzona przez tzw. adnotację.

@Kurp55 Wierzysz w to co napisałeś czy tylko tak sobie strzelasz? Widziałeś taką “usterkę” z powodu złych/nieaktualnych sterowników?

Mam to we wszystkich filmach na yt a nawet w windows media player, więc nie sądzę żeby to była wina adnotacji.

Uruchom dxdiag. Pokaż screen z zakładki system i z zakładki ekran

Pasek dziali ekran, aby pokazać Ci różnicę w wyświetlaniu kolorów z jakąś opcją włączoną i bez (nie pamiętam jaką).
Wejdź w ustawienia grafiki i poszukaj w opcjach Video “demo”. Coś tam odznaczysz i pasek zniknie.

Podobny problem miał kiedyś kolega @Areh : Filmy - czerwony pasek w poprzek ekranu

Sprawdź czy w/w porada Ci pomoże.

Czy pamiętasz, jakie programy instalowałeś - chodzi o dzień wystąpienia problemów?
Sprawdzaj po dacie zainstalowanych aplikacji.
Jakby co, to smplayer x64 powinien wszystko poprawnie odtwarzać, bo ma potrzebne kodeki.

dzięki pomogło

1 polubienie

Co pomogło konkretnie? Inni z porad też korzystają. Czy “Odznacz w CCC opcję 'Demo mode/Tryb demo”?

Chyba tak, w końcu zwrócił się do mnie :slight_smile: