Jak usunąc ikony powiadomień programów odinstalowanych

Jak usunąć ikony powiadomień programów odinstalowanych.

Chodzi mi o to że po wejściu w “Dostosuj ikony powiadomień” są wyświetlane elementy programów które zostały już odinstalowane,

jak je wywalić z tej listy?

A więc, co następuje:

  1. Start - uruchom - wpisujesz msconfig - zakładka uruchamianie - odznaczasz niepotrzebne rzeczy.

  2. Nie polecam odinstalowywać jedną z opcji panelu sterowania (dodaj/usuń programy) lub z wysokości menu start. Świetnie nadaje się do tego program Revo Uninstaller, który usunie nie tylko samą aplikację, ale także związane z nią pliki i wpisy w rejestrze (a trochę tego jest).

  3. CCleaner - jak dla mnie program ideał - dodatkowo oczyszcza kompa ze zbędnych zapisów. Oczywiście wszystko dzieje się automatycznie - czyli łatwo i przyjemnie.

  4. No i dla bardziej zaawansowanych: start - uruchom - regedit. Dostajesz się do mózgu Windows. Jeśli po tych zabiegach coś się jeszcze zostanie, to jeśli wiesz co, to usuwasz. Jeśli nie wiesz - dla własnego samopoczucia lepiej zostaw w spokoju. [-X

przeczytaj temat postu, to co opisujesz zostało wcześniej wykonane.

Szanowny CloNu, jeśli wykonałbyś te wszystkie czynności to gwarantuję Ci, że nie byłoby takiego problemu. To profilaktyka - na przyszłość. Skutecznym sposobem jest przede wszystkim opisywany wyżej punkt pierwszy, te wpisy przy starcie systemu po prostu nie będą się uruchamiać, a więc ikonek także nie powinno być. Po drugie, jeśli ikonki pomimo odinstalowania nadal się pokazują, tzn., że aplikacja nie została usunięta w 100%, pozostały jej wpisy w rejestrze. Wniosek jest jeden - te operacje nie zostały wykonane.

nie odznaczę bo na liście msconfig tego nie ma

na komputerze nie znajdziesz żadnego pliku który był by powiązany z ikona powiadomień a ikona nadal jest wyświetlana,

odinstalowałem 3 programy które korzystały z ikon powiadomień i dwie z nich pozostały, a więc pozostaje tylko wpis w rejestrze którego nie wyczyścił program CCleaner, co do ręcznego edytowania i usuwania wpisów w rejestrze nie wiem jak to zrobić.

Wielkim znawcą rejestru nie jestem ale możesz taką ścieżką: HKEY_ LOCAL_MACHINE - SOFTWARE. Pokaże się lista wszystkich aktualnie zainstalowanych programów oraz ewentualnie jakieś niedobitki, przejrzyj ja dokładnie, być może uda się tam znaleźć pełną nazwę programu lub jego skrót, jeśli tak to prawoklik i usuń. Żeby dostać się do rejestr to oczywiście start - uruchom - regedit.

Kolejna ścieżka: HKEY_CURRENT_USER - Software. Kolejna lista :smiley:

Daj znać czy pomogło.