Jak usunąć Linuxa?

Zainstalowalem ostatnio SLEDa (SUSE Linux Enterprise Desktop), wszystkie partycje mam linuxowe. Po rozmysleniu chcialbym ponownie zainstalowac Winde. Jednak nie wiem jak sie za to zabrac?? SLEDa zainstalowalem na laptopie, gdzie nie mam stacji dyskietek wiec nawet nie moge odpalic z dyskietki startowej??

Ale napęd CD bądź DVD masz ?

DVD

włóż płytę z win xp na menu powitalnym wcisnij R wpisz hasło administratora a potem w poleceniach wpisz format c:

Format c: nic tu nie da,trzeba usunąc linuxowe partycje,bo sformatujesz samo c,a d to już oddzielna,dla Wina na sam system musi byc ciągła przestrzeń,możliwe,że możesz to zrobic za pomocą krążka z linuxem

Jest lepszy sposób, jeśli nie zależy Ci na danych to przy wyborze partycji USUŃ wszystkie widoczne, a następnie każ się zainstalować Windzie na miejscu nieprzydzielonym wpisując, ile GB ma mieć partycja C:. W ten sposób resztę dysku będziesz mieć nieprzydzieloną, jednak łatwo utworzysz partycje już po zainstalowaniu Win z menu zarządzania komputerem.

Coz, probowalem wpisac r przed zaladowaniem lina, jednak system dalej perzechodfzi do ladowania. Nie zdarza wpisac loginu u hasla…Poza tym nie moge zbootowac Wina, poniewaz wlacza sie program ladujacy Lina…totalna dupa

Grub

Ustawiłeś Bootowanie w Biosie??

Bo jeśli włącza sie Grub to znaczy że ci sie windows nie bootuje

Mam nowego laptoa (asus), naciskajac del Bios sie nie uruchamia

Złączono Posta : 07.09.2006 (Czw) 23:03

Zrobilem, dzieks za wszelka pomoc…:slight_smile:

Jak??

weszłeś w końcu do Biosu??

Juz zrobilem, nie wiedzialem jak wejsc do biosu. Poczytalem troche na necie i okazalo sie ze sluzy do tego F2. Reszta poszla jak z platka.