Jak usunąć literer dysku

mam pytanko…

otóż jak usunac litere z dysku bo nie chce przypadkiem wejsc na dysk xp

raz mi sie to zdarzylo i weszlem w chroniony folder… i po xp…

Litery nie można usunąć ale zawsze możesz zmienić tak żeby Ci się nie myliło. Wchodzisz w

Panel sterowania>Narzędzia administracyjne>Zarządzanie komputerem>Magazyn>Zarządzanie dyskami

i prawym przyciskiem klikasz na wybrany dysk i dajesz zmien litere dysku i ścieżki. Mozesz tez dać dyskowi długą nazwę dla pewności. Myśle że od samego wchodzenia w chroniony folder to się nic nie stało ale musiałes cos tam pogrzebać:)

Dodane 15.02.2009 (N) 22:11

Litery nie można usunąć ale zawsze możesz zmienić tak żeby Ci się nie myliło. Wchodzisz w

Panel sterowania>Narzędzia administracyjne>Zarządzanie komputerem>Magazyn>Zarządzanie dyskami

i prawym przyciskiem klikasz na wybrany dysk i dajesz zmien litere dysku i ścieżki. Mozesz tez dać dyskowi długą nazwę dla pewności. Myśle że od samego wchodzenia w chroniony folder to się nic nie stało ale musiałes cos tam pogrzebać:)

Da się, ale pamiętaj że się wchodzi więc wszedłeś a nie weszłeś :stuck_out_tongue:

Robi się to tak: Narzędzia administracyjne > Zarządzanie komputerem > Zarządzanie Dyskami > PPM na danej partycji i tam "zmień literę lub ścieżkę > Usuń.

Pamiętaj też, by w tym czasie np. nie słuchać muzyki z tej partycji lub nie kopiować danych między nią a pozostałymi. Ma być po prostu nie używana.

No i się spóźniłem o tyci tyci :confused:

akurat nic nie pogrzebałem… wszedłem jedynie w folder od pulpitu i skopiowałem jeden folder…

i w xp zdechł plik chyba o tej ścieżce c;/Windows/system32/config/system

Dodane 16.02.2009 (Pn) 9:35

ta ale nie da sie usunac litery ![;

To w takim przypadku faktycznie może być problem ze zdjęciem litery, ale jeśli nadal się boisz że coś skasujesz to załóż sobie hasło na katalogi systemowe i ukryj, jeśli je przedtem odkryłeś, pliki systemowe.