Jak usunąć niepotrzebne dodatki w Internet Explorer 10?

(Djzon) #1

Jak usunąć niepotrzebne dodatki w Internet Explorer 10? (np. zainstalowane przez inne programy)

Nie ma opcji Usuń, jest tylko Włącz/Wyłącz.

(falcon89) #2

Pobierz AdwCleaner http://general-changelog-team.fr/en/dow … adwcleaner

Zamknij przeglądarkę.

Uruchom AdwCleaner (jako Administrator), kliknij Clean.

(Djzon) #3

Już mi ktoś polecił ten program i to jest totalny szmelc…Tylko nie ten program! !!

(falcon89) #4

AdwCleaner celuje tylko w syf (m.in dodatki do przeglądarek).

Jeśli chcesz sprawdzić co będzie chciał usunąć to kliknij Scan.

Jeśli chcesz dokładniejszej analizy to wstaw logi OTL i Extras analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html#p3059741

(Djzon) #5

Nie, poszukam odpowiedni i bezpieczny program …Po za tym to nie ma być dezynfekcja tylko proste usuwanie…

(Dimatheus) #6

Hej,

Avast w najnowszej wersji - również w edycji Free - posiada moduł do usuwania rozszerzeń w przeglądarce. Tak samo rozszerzenia można usuwać w CCleanarze: Narzędzia -> Autostart -> Internet Explorer.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(system) #7

No, już nie jest tak! Chyba specjalnie “pod Ciebie” kompletnie zmieniono filozofię tego programu! Teraz AdwCleaner pozwala przeskanować system i następnie wybrać użytkownikowi pozycje, które użytkownik nie chce usuwać. Skuteczność tego programiku, według mnie, jest rewelacyjna. Sprawdź, ale wersję najnowszą: http://www.dobreprogramy.pl/AdwCleaner,Program,Windows,38865.html

(Djzon) #8

Nie jestem lamerem ale jesli chodzi o “rejestr systemowy” to już “wyższa jazda” czyli nie zawsze wiem co oznaczaja linijki tego kodu… I co dokładnie usuwam…

Przykład malutki

CLSID\{123....}

(Bogdan_G) #9

No, ja też z wielką pokorą, co do rejestru, ale trzeba sobie radzić, powiedział baca…

W ie masz dodatki, wszystkie dodatki. No i jakiś chciałbyś sprzątnąć, a miałem kiedyś tak, że było koniecznie posprzątać. To nie takie proste.

Klikasz na dodatek i z prawokliku masz Więcej informacji. Jedziesz z koksem, jak na screenie. Jest tam taki przycisk - kopiuj. Ja do akelpada, bo on lepszy o niebo od systemowego notatnika, a spełnia tą rolę - wklejam z myszy. Z niego kopiowałem ta numerowa nazwę dodatku i wklejałem w znajdź w regedit.exe. Dałem znajdź nastopny i wyskoczył zaznaczony wpis dodatku.

Dotąd było proste. Masz nawet nazwę pliku tego dodatku, bo usunięcie klucza nie skutkuje usunięcia pliku. http://prntscr.com/1nzlm4

Schodki zaczynają się z aplikacja dodatku, czyli plikiem dll. Trzeba wyrejestrować i usuwać niepotrzebne biblioteki, ktorych się trzeba pobyć. Z nirsoftu pobrac trzeba programik regdllview i spolszczenie. On wyświetli 700, czy tysiąc dll i exe. Zaznaczone wyrejestruje, usunie bezpiecznie. Właśnie, potrzebna do niego nazwa pliku dodatku. W dolnym panelu regdllview wyświetli klucze rejestru tego dll, czy exe. Zawartość spolszczenia wkleić do folderu wypakowanego programiku. Lepiej dobrze rozumieć jego opcje.

(Djzon) #10

Ok, a co jesli usunę (mając na uwadzę to , że nawet jesli wiem co usuwam) a mimo to z jakiegoś powodu nie popsuje mi profilu przeglądarki, ustwienia… Wciąż pytam o opcję “Cofnij, Restore” , większosc programów, które czyszcząrejestr mają taką opcję.

(Dimatheus) #11

Hej,

Dodatek Avasta nie umożliwia cofania wykonanej operacji - choć w tym przypadku jest to zbędne, bo po prostu jasno jest określone, co wybierasz do usunięcia. Jeśli bardzo boisz się, że wyrzucisz coś ważnego, zawsze można zrobić punkt przywracania systemu w Windowsie i dodatkowo zrobić kopię rejestru.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Djzon) #12

Nie mogę używać 2 pakietów bezpieczeństwa Eset, AVAST , to mija się z celem : np. wolniejszy Windows, inne komplikacje powiązane z używaniem kilku antywirusów (nie jest zalecane).

Ps. Dla całej załogi DB stawiam piwo :slight_smile: tylko dzisiaj :slight_smile:

(Dimatheus) #13

Hej,

Oczywiście że posiadanie dwóch pakietów zabezpieczających jest niezalecane, bo powoduje problemu. Ale narzędzie Avasta jest też oferowane jako osobny program - można go pobrać na przykład tutaj.

To gdzie się spotykamy? :smiley:

Pozdrawiam,

Dimatheus