Jak usunąć nieusuwalne foldery i pliki w windows XP? :)

witam,

Mam na dysku pare takich folderow i plikow ktorych nie moge usunac pod Windowsem i tu wcale nie chodzi o to ze sa one akurat przez Xp’ka uzywane, kiedys jak mialem win98se wchodzilem sobie z poziomu dosa do nortona commandera i usuwalem takie rzeczy, a jesli takze sie nie dalo to zmienialem nazwe i potem to juz bez problemow mozna bylo usunac.

W Xp nie ma dos’a wiec nie ma takiej mozliwosci, chcialem wiec zapytac co moge zrobic? moze jest jakis program ktory sobie z tym radzi? nie wiem co jest dokladna przyczyna tego ze plikow nie mozna usunac…prosze o jakies sugestie…

wpisz w uruchom

i masz już dosa i spróbuj tak jak robiłes w dosie

Jakie to pliki? Pomoże Unlocker > http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=59&id=1571 :slight_smile:

również Killbox może być pomocny

http://www.idg.pl/ftp/pc_8881/Pocket.Ki … 0.473.html

wiersz polecen nic nie daje sprawdzilem, wydaje mi sie ze nie chodzi tutaj tez o dzialajace procesy poniewaz folder ktory chce skasowac a sie nei daje jest pusty i nie ma w nim nawet plikow ukrytych.

gdy chce go skasowac wyswietla ze folderu nie mozna skasowac poniewaz nie jest on pusty.

Złączono Posta : 17.12.2006 (Nie) 1:25

niestety zaden program nie pomaga :frowning:

sprawdzalem dysk scandiskiem przy starcie windowsa i wyswietlilo mi sie ze ten katalog jest “krzyzowany w jednostce alokacji”

dodam jeszcze ze nazwy folderu moge zmieniac, ale pomimo ze wciaz jest pusty wciaz nie moge go usunac.

czy tylko format mi pozostaje? :confused:

Podaj dokładną ścieżkę do folderu, można to też usunąć Avengerem :slight_smile:

Avengerem? szukam ale nigdzie czegos takiego nie moge znalesc w internecie :slight_smile: bylbym wdzieczny za podpowiedz gdzie szukac

Oki.

Pobierz i uruchom narzędzie The Avenger Zaznacz opcję Input script manually i kliknij na Lupkę z prawej strony. W okienku, które się otworzy wklejasz:

Klikasz Done , a następnie zielone światełko i zgadzasz się na restart klikając OK.

Kasujesz ręcznie z dysku plik: C:\Avenger\backup.zip i wklejasz na forum raport: C:\avenger.txt :slight_smile:

mam ten sam problem - dokładniej "skrzyżowany w jednostce

alokacji itd" - z 2 pliczkami (dobrze, że nie ukrzyżowany);

czy to nie jest problem ntfs?

a oto raport :slight_smile:

Wszystko poszlo pieknie i gladko!

Wielkie dzieki za pomoc! :slight_smile:

Złączono Posta : 17.12.2006 (Nie) 2:00

za wczesniej podziekowalem chyba :frowning:

avanger nie usunal mi tego folderu tylko przeniosl go do folderu “avanger” na tym samym dysku i dalej nie moge usunac tego blednego folderu tyle ze jest on w innej lokalizacji :frowning:

to nie jest blad ntfs bo o ile pamietam to na fat32 tez cos takiego mi sie zdarzalo :frowning:

Wykonałeś ten kawałek:

wykonalem i nic to nie dalo.

dzisiaj wydzielilem ten obszar z partycji, sformatowalem ta czesc i pozbylem sie tego katalogu