Jak usunąć obiekty rozpoznane przez Ad-Aware?

(Wimar Gdansk) #1

Witam.

Ad-Aware ciągle wykrywa poniższe obiekty.

Jak je usunąć??

Tracking Cookie Obiekt rozpoznany!

Typ : IECache Entry

Dane : właściciel@tradedoubler[2].txt

Ocena TAC : 3

Kategoria : Data Miner

Komentarz : Hits:4

Wartość : Cookie:właściciel@tradedoubler.com/

Expires : 2027-11-28 02:46:30

LastSync : Hits:4

UseCount : 0

Hits : 4

Tracking Cookie Obiekt rozpoznany!

Typ : IECache Entry

Dane : właściciel@hit.gemius[1].txt

Ocena TAC : 3

Kategoria : Data Miner

Komentarz : Hits:11

Wartość : Cookie:właściciel@hit.gemius.pl/

Expires : 2013-05-25 02:48:50

LastSync : Hits:11

UseCount : 0

Hits : 11

(Klossj23) #2

Normalnie usunąć. Zaznaczyć na liście zaznaczonych obiektów i tyle. Druga sprawa - za chwilę złapiesz to ponownie - zablokuj te ciasteczka - jeśli używasz IE, to w opcjach internetowych, w przypadku przeglądarek rodziny Mozilla szukaj na zakładce "Prywatność" i wpisz w wyjątkach przy ciasteczkach.

(Pawel Pieczyrak) #3

Jesli w podany wyżej sposób nie dasz rady usunąć wejdź w tryb awaryjny i wtedy próbuj to usunąć.

(Wimar Gdansk) #4

Normalnie nie da się usunąć, bo pojawiają sią ponownie!

Używam Avant Browser'a - tych opcjacj internetowych nic nie mogę znależć?? !!

Mam laptop - Acer- wciskam F8 przy włączaniu i nic - nie mogę wejść w tryb awaryjny! No, ale jak wejdę w tryb awaryjny to jak mam usunąć? Idąc po ścieżce c/cookie/ itd?

Komp chodzi mi dobrze, ale myslalem ,ze to w latwiejszy sposób usunie się.

(Klossj23) #5

Klakier a może zacznijmy od początku - jakiego systemu używasz ? W Win XP Pro jest to: start, ustawienia, panel sterowania, opcje internetowe, zakładka prywatność, witryny, tu wpisujesz te poszczególne adresy i dajesz blokuj, np. hit.gemius.pl, tradedoubler.com

potem OK. Ciasteczka powinny zostać usunięte.

Tryb awaryjny niekonieczny (zrób to bez ustanowionego połączenia internetowego i bez uruchomionych programów, które korzystają z ciasteczek - czyli IE i różnej maści komunikatory internetowe itp).

(Wimar Gdansk) #6

Kloss-J23

Mam Win XP HE SP2

Zrobiłem tak jak napisałes.

Tak szybko trudno sprawdzić czy zadziałało ale dam znać

Dziekuje za pomoc

(Klossj23) #7

Nie powiedziałbym, ze trudno sprawdzić. Zerknąć do katalogu cookies i zobaczyć, co tam siedzi (albo Ad-Awarem). Sprawdzenie poprawności blokowania ciasteczek - wleźć na pierwszą lepszą stronę prze IE (interia, onet...) albo odpalić gadu-gadu - one wszystkie nabijają statystyki gemiusowi - potem zamknąć te programy i sprawdzić czy nie powstały te ciasteczka (nie martw się, Ad-Aware wykryje masę nowych).

(Wimar Gdansk) #8

Ad-Aware już nic nie wychwytuje. A katalogu Cookies nie mogę znaleźć?? !!

Komp chodzi całymi dniami i bałem się ze cos przykleiło się.

(Klossj23) #9

A tu patrzyłeś ?

PartycjaSystemowa:\Documents and Settings\NazwaUzytkownika\Cookies

(Wimar Gdansk) #10

Ano właśnie - szedłem tą ścieżką i nie ma tego katalogu tam!?

(Klossj23) #11

A dobrego użytkownika sprawdzasz ? Poszukaj tego folderu...no przecież w Eksploratorze Windows jest taki magiczny przycisk szukaj :smiley: (nie pamiętam czy jest to folder ukryty, dla pewności możesz zaznaczyć tę opcję).

(Wimar Gdansk) #12

Po odsłonięciu ukrytych folderów mam tak:

C:\Documents and Settings\ a tutaj 3 foldery

1. All Users

2. Ja

3. Default Use ( normalnie to ukryty folder i w nim tylko mam ten folder Cookies, a w nim tylko jedna aplikacja WMP o nawie 'index')