Jak usunąć obiekty rozpoznane przez Ad-Aware?

Witam.

Ad-Aware ciągle wykrywa poniższe obiekty.

Jak je usunąć??

Tracking Cookie Obiekt rozpoznany!

Typ : IECache Entry

Dane : właściciel@tradedoubler[2].txt

Ocena TAC : 3

Kategoria : Data Miner

Komentarz : Hits:4

Wartość : Cookie:właściciel@tradedoubler.com/

Expires : 2027-11-28 02:46:30

LastSync : Hits:4

UseCount : 0

Hits : 4

Tracking Cookie Obiekt rozpoznany!

Typ : IECache Entry

Dane : właściciel@hit.gemius[1].txt

Ocena TAC : 3

Kategoria : Data Miner

Komentarz : Hits:11

Wartość : Cookie:właściciel@hit.gemius.pl/

Expires : 2013-05-25 02:48:50

LastSync : Hits:11

UseCount : 0

Hits : 11

Normalnie usunąć. Zaznaczyć na liście zaznaczonych obiektów i tyle. Druga sprawa - za chwilę złapiesz to ponownie - zablokuj te ciasteczka - jeśli używasz IE, to w opcjach internetowych, w przypadku przeglądarek rodziny Mozilla szukaj na zakładce “Prywatność” i wpisz w wyjątkach przy ciasteczkach.

Jesli w podany wyżej sposób nie dasz rady usunąć wejdź w tryb awaryjny i wtedy próbuj to usunąć.

Normalnie nie da się usunąć, bo pojawiają sią ponownie!

Używam Avant Browser’a - tych opcjacj internetowych nic nie mogę znależć?? !!

Mam laptop - Acer- wciskam F8 przy włączaniu i nic - nie mogę wejść w tryb awaryjny! No, ale jak wejdę w tryb awaryjny to jak mam usunąć? Idąc po ścieżce c/cookie/ itd?

Komp chodzi mi dobrze, ale myslalem ,ze to w latwiejszy sposób usunie się.

Klakier a może zacznijmy od początku - jakiego systemu używasz ? W Win XP Pro jest to: start, ustawienia, panel sterowania, opcje internetowe, zakładka prywatność, witryny, tu wpisujesz te poszczególne adresy i dajesz blokuj, np. hit.gemius.pl, tradedoubler.com

potem OK. Ciasteczka powinny zostać usunięte.

Tryb awaryjny niekonieczny (zrób to bez ustanowionego połączenia internetowego i bez uruchomionych programów, które korzystają z ciasteczek - czyli IE i różnej maści komunikatory internetowe itp).

Kloss-J23

Mam Win XP HE SP2

Zrobiłem tak jak napisałes.

Tak szybko trudno sprawdzić czy zadziałało ale dam znać

Dziekuje za pomoc

Nie powiedziałbym, ze trudno sprawdzić. Zerknąć do katalogu cookies i zobaczyć, co tam siedzi (albo Ad-Awarem). Sprawdzenie poprawności blokowania ciasteczek - wleźć na pierwszą lepszą stronę prze IE (interia, onet…) albo odpalić gadu-gadu - one wszystkie nabijają statystyki gemiusowi - potem zamknąć te programy i sprawdzić czy nie powstały te ciasteczka (nie martw się, Ad-Aware wykryje masę nowych).

Ad-Aware już nic nie wychwytuje. A katalogu Cookies nie mogę znaleźć?? !!

Komp chodzi całymi dniami i bałem się ze cos przykleiło się.

A tu patrzyłeś ?

PartycjaSystemowa:\Documents and Settings\NazwaUzytkownika\Cookies

Ano właśnie - szedłem tą ścieżką i nie ma tego katalogu tam!?

A dobrego użytkownika sprawdzasz ? Poszukaj tego folderu…no przecież w Eksploratorze Windows jest taki magiczny przycisk szukaj :smiley: (nie pamiętam czy jest to folder ukryty, dla pewności możesz zaznaczyć tę opcję).

Po odsłonięciu ukrytych folderów mam tak:

C:\Documents and Settings\ a tutaj 3 foldery

  1. All Users

  2. Ja

  3. Default Use ( normalnie to ukryty folder i w nim tylko mam ten folder Cookies, a w nim tylko jedna aplikacja WMP o nawie ‘index’)