Jak usunąć plik z pulpitu?

Witam.

mam pewien problem. Mianowicie, zainstalowałem sobie plugin do Firefoxa, który miał pobierać filmy z serwisu YouTube - VideoDownloadHelper, czy cos takiego.

W każdym mąć razie jak wchodziłem na youtube to kolo wyszukiwarki pojawiało sie takie menu, za pomocą którego mogłem pobrać plik. i tak zrobiłem, kliknąłem wyskoczyło okno zapisz, wybrałem pulpit i OK.

Ale w Menadżerze pobieranie (w FF) pisało przy nim przez cały czas Rozpoczynanie, więc przystąpiłem do próby anulowania zadania i… chyba z 3 razy zwiesiło FF, ale w końcu udało mi sie jakoś zadanie usunąć, ale na pulpicie został mi plik. Normalny .flv, tylko że ma 0 bajtów i w żaden sposób nie mogę go usunąć.

Jak kliknę i dam Usuń, to pisze przygotowanie do usunięcia i pasek sobie tylko lata i nic się nie dzieje. Przyciskiem Delete też próbowałem, Shift+Delete, również i… to samo.

Nawet z trybu awaryjnego i również się nie da, Total Commander też nic nie wskórał.

Czy ktoś spotkał się, już z takim problemem.

Proszę o pomoc, bo ten plik utrudnia mi pracę, niektóre aplikacje próbują go przetworzyć i w efekcie sie wieszają.

Miałem ten sam problem. Pomógł mi 7zip [myślę, że inny menadżer plików też da radę], mianowicie:

-wlaczasz dowolny menadżer plików

-wlączasz Menadżer Zadań [ctrl+alt+delete], następnie przechodzisz do zakładki ‘Procesy’, odszukujesz proces “explorer.exe”, zaznaczasz go i klikasz na “Zakończ proces”. Teraz za pomocą menadżera plików usuń ten uciążliwy plik z pulpitu. Następnie włączasz Menadżer Zadań i klikasz “Plik -> Nowe Zadanie” i wpisujesz “explorer.exe” i naciskasz enter, lub poprostu ponownie uruchamiasz komputer.

Mi ten sposób pomógł :wink:

Pozdrawiam!

Total Comander

Jest taki programik jak Unlocker.

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=59&id=1571