Jak usunąć pliki nie mogąc przejąć ich na własność

Witajcie :wink:

Kiedys zainstalowalem sobie Viste (bylem po za domem, a znajomy mial plyte, to chcialem przetestowac).

Ale jakos mi sie nie spodobala, to chcialem usunac…myslalem, ze mozna tak normalnie :confused:

ale zostalo pelno plików.

(z menu wyboru systemu przy starcie sobie poradzilem fixboot :wink: )

I teraz jak skasować takie pliki? Nie moge przejać ich na własność - nie moge skasować ( " Odmowa dostepu" )

Próbowałem z innego systemu, ale sie nie udało.

Może jakoś z dosa można? (laptop- brak dyskietek :stuck_out_tongue: )

No chyba, ze pozostanie mi tylko przeniesienie ok 120gb gdzies xD i format :confused:

Najlepiej sformatować partycję, np. GPartedem.

No ale to oznacza, że musze załatwić sobie 120GB wolnego miejsca…

twoja odpowiedz naprawde nic nie wniosła, że można sformatować to sam wiem…

pytam sie, jak mozna inaczej

Zobacz program Unlocker albo uruchom jakąś dystrybucję Linuksa LiveCD i z jej poziomu skasuj zbędne pliki.

Dobra…myślałem, że tu mniej noobow jest :stuck_out_tongue:

napisałem w pierwszym poście, że z innego systemu nie można…ale co tam…

unlocker jest do usuwania “używanych” plików, a nie do przejmowania na własnosc.

Z konta “system” też nie można usunac :confused:

wyczerpaly sie moje pomysly wiec pojdzie format :confused: porazka :oops:

Zobacz ten artykuł: przejmowanie na własność z konsoli

widocznie źle to robiłeś

Należy wyłączyć proste udostępnianie plików, a następnie przejąć folder na własność:

Mój komputer>>Narzędzia>>Opcje folderów>>Widok>>Ustawienia zaawansowane>>wyczyścić pole wyboru Użyj prostego udostępniania plików (zalecane)>>OK.

1.Kliknij PPM na folder, który chcesz przejąć na własność >> Właściwości.

2.Kliknij kartę Zabezpieczenia, a następnie kliknij przycisk OK w oknie komunikatu Zabezpieczenia (jeśli się pojawi).

3.Kliknij przycisk Zaawansowane, a następnie kliknij kartę Właściciel.

4.Na liście Nazwa kliknij własną nazwę użytkownika, nazwę Administrator, jeśli zalogowano się jako Administrator, lub kliknij grupę Administratorzy.

Jeśli chcesz przejąć na własność zawartość folderu, kliknij, aby zaznaczyć pole wyboru Zamień właściciela dla podkontenerów i obiektów.

5.Kliknij przycisk OK.

Jeżeli masz XP Home zrób to w trybie awaryjnym

:slight_smile: