Jak usunąc "pomocnicy"w gg

Witam mam problem z gg 10 otóż problem jak w temacie nie mogę usunąć np blipu itp tzn usune ale po ponownym uruchumieniu wszystko wraca jak było czy ktoś ma podobny problem i wie może jak się z tym można uporać z góry dziekuje za podpowiedzi. W starszej wersji gg nie miałem takiego problemu.Tylko dziękuje za podpowiedzi typu zainstaluj aqq itp ponieważ czasami rozmawiam na gg nie tylko pisze a to chyba nie możliwe jest np na aqq i gg żeby dało się rozmawiać.

Dawno nie miałem gg, ale jak chciałem usunąć pomocników to usuwałem od razu całą grupę, nie pojedyńcze kontakty, i nic nie powracało.

Nic z tego jak usunę ta nadal powraca po restarcie gg

Z tego co zauważyłem, to pomocnicy zaczęli “powracać” po ostatniej aktualizacji samego programu gg, czyli wszystkiemu najprawdopodobniej programiści gadulca (oczywiście specjalnie, aby rozpropagować ten całkowicie zbędny dodatek)!

Da się, ale tylko Miranda oferuje coś takiego: http://www.miranda-im.pl/viewtopic.php?t=7399

Nie wiem jak usunąć grupę “pomocnicy” ale wiem jak wyłączyć automatyczne ładowanie pomocników przy każdym uruchamianiu GG 10. Wystarczy edytować plik ServerConfig.xml ,który znajduje się w C:\Documents and Settings\xxxxxxxx\Dane aplikacji\Gadu-Gadu 10\yyyyyyyy

gdzie:

xxxxxxxx - twoja nazwa użytkownika w windows

yyyyyyyy - twój numer GG

Ja edytowałem ten plik w notatniku i prawie na końcu jest takie coś:

wystarczy wszystkie “add” zamienić na “del” i pomocnicy nie będą się ładować.

faktycznie pomogło :slight_smile: dzięki. czekam jeszcze aż znajdzie ktoś sposób na usunięcie grupy “Pomocnicy”

GG 10 ****** ludzie macie po 12lat żeby takie ****** instalować?

Widze że ta “aplikacja” (nie można to aplikacją nazwać) przechowuje dane w XHTML.

Wystarczy że jakiś program sobie to wyśle na ftp (w końcu pracujemy na prawach admina, tak)

Koniec OTu. Przejde do żeczy zainstaluj sobie GG Lite, wiem wiem ochydne jest piękne, z czasem to zrozumiesz, albo i nie #-o

Dzięki za wszystkie odpowiedzi ostatnio zablokowałem tego blipa i też pomaga bo juiż nie pokazuje czy jest dostępny czy też nie.

najnowszy gg tuner ma opcję wyłączenia pomocników :smiley:

_Borys

piwo Ci sie nalezy za ten poscik

:smiley:

A u mnie nie ma tego pliku ServerConfig.xml. Szukałam i nie mogłam znaleść. Też bym chciała sobnie wyłączyć tych pomocników bo mnie wkurzają

Chociażby po to, żeby mieć komunikacje szyfrowaną, a nie przesyłaną w jawnym tekście.

EDIT:

Kadu też ma już wprowadzone szyfrowanie, nie wiem jak inne komunikatory.

Pewnie nie masz włączonego pokazywania ukrytych folderów. Musisz włączyć w opcjach folderów :slight_smile:

Witam

U mnie tego pliku nie ma, mam Windows’a 7 i nie ma w nim takiej lokacji jak “Documents and Settings”, próbowałem tez wyszukać wszystkie pliki o tej nazwie na komputerze, znalazło ich jakieś 5 ale w żadnym nie ma tych linijek które trzeba zmienić. Jakieś porady, może na Win 7 inaczej ten plik się nazywa?

Edit:

Mam włączone pokazywanie ukrytych plików i folderów.

http://gadunews.pl/downloads.php?cat_id=4&download_id=165 << GG Mod Powinien Ci pomoc w usunięciu grupy pomocnicy

Pozdrawiam

Anarcha

Folder sie znajduje tu:

C:\Users\XXXX\AppData\Roaming\Gadu-Gadu 10\YYYYYYY

Gdzie XXX to twoj a nazwa uzytkownika a YYY twoj numer gg. Niestety u mnie edycja tego pliku nie pomaga. Po restarcie gg wszystko wraca do poprzedniego stanu

Dawno nie miałem gg, ale jak chciałem usunąć pomocników to usuwałem od razu całą grupę, nie pojedyńcze kontakty, i nic nie powracało.