Jak usunąc "pomocnicy"w gg

(Pooismu) #1

Witam mam problem z gg 10 otóż problem jak w temacie nie mogę usunąć np blipu itp tzn usune ale po ponownym uruchumieniu wszystko wraca jak było czy ktoś ma podobny problem i wie może jak się z tym można uporać z góry dziekuje za podpowiedzi. W starszej wersji gg nie miałem takiego problemu.Tylko dziękuje za podpowiedzi typu zainstaluj aqq itp ponieważ czasami rozmawiam na gg nie tylko pisze a to chyba nie możliwe jest np na aqq i gg żeby dało się rozmawiać.

(Cyba91) #2

Dawno nie miałem gg, ale jak chciałem usunąć pomocników to usuwałem od razu całą grupę, nie pojedyńcze kontakty, i nic nie powracało.

(Pooismu) #3

Nic z tego jak usunę ta nadal powraca po restarcie gg

(system) #4

Z tego co zauważyłem, to pomocnicy zaczęli "powracać" po ostatniej aktualizacji samego programu gg, czyli wszystkiemu najprawdopodobniej programiści gadulca (oczywiście specjalnie, aby rozpropagować ten całkowicie zbędny dodatek)!

(deFco247) #5

Da się, ale tylko Miranda oferuje coś takiego: http://www.miranda-im.pl/viewtopic.php?t=7399

(Borys) #6

Nie wiem jak usunąć grupę "pomocnicy" ale wiem jak wyłączyć automatyczne ładowanie pomocników przy każdym uruchamianiu GG 10. Wystarczy edytować plik ServerConfig.xml ,który znajduje się w C:\Documents and Settings\xxxxxxxx\Dane aplikacji\Gadu-Gadu 10\yyyyyyyy

gdzie:

xxxxxxxx - twoja nazwa użytkownika w windows

yyyyyyyy - twój numer GG

Ja edytowałem ten plik w notatniku i prawie na końcu jest takie coś:

wystarczy wszystkie "add" zamienić na "del" i pomocnicy nie będą się ładować.

(Patryk94) #7

faktycznie pomogło :slight_smile: dzięki. czekam jeszcze aż znajdzie ktoś sposób na usunięcie grupy "Pomocnicy"

(system) #8

GG 10 ****** ludzie macie po 12lat żeby takie ****** instalować?

Widze że ta "aplikacja" (nie można to aplikacją nazwać) przechowuje dane w XHTML.

Wystarczy że jakiś program sobie to wyśle na ftp (w końcu pracujemy na prawach admina, tak)

Koniec OTu. Przejde do żeczy zainstaluj sobie GG Lite, wiem wiem ochydne jest piękne, z czasem to zrozumiesz, albo i nie #-o

(Pooismu) #9

Dzięki za wszystkie odpowiedzi ostatnio zablokowałem tego blipa i też pomaga bo juiż nie pokazuje czy jest dostępny czy też nie.

(Patryk94) #10

najnowszy gg tuner ma opcję wyłączenia pomocników :smiley:

(xmas78) #11

_Borys

piwo Ci sie nalezy za ten poscik

:smiley:

(Monika Tobera) #12

A u mnie nie ma tego pliku ServerConfig.xml. Szukałam i nie mogłam znaleść. Też bym chciała sobnie wyłączyć tych pomocników bo mnie wkurzają

(Lisixx) #13

Chociażby po to, żeby mieć komunikacje szyfrowaną, a nie przesyłaną w jawnym tekście.

EDIT:

Kadu też ma już wprowadzone szyfrowanie, nie wiem jak inne komunikatory.

(Lordjakubek) #14

Pewnie nie masz włączonego pokazywania ukrytych folderów. Musisz włączyć w opcjach folderów :slight_smile:

(Nivixis) #15

Witam

U mnie tego pliku nie ma, mam Windows'a 7 i nie ma w nim takiej lokacji jak "Documents and Settings", próbowałem tez wyszukać wszystkie pliki o tej nazwie na komputerze, znalazło ich jakieś 5 ale w żadnym nie ma tych linijek które trzeba zmienić. Jakieś porady, może na Win 7 inaczej ten plik się nazywa?

Edit:

Mam włączone pokazywanie ukrytych plików i folderów.

(Demon484) #16

http://gadunews.pl/downloads.php?cat_id=4&download_id=165 << GG Mod Powinien Ci pomoc w usunięciu grupy pomocnicy

Pozdrawiam

Anarcha

(Cypek1) #17

Folder sie znajduje tu:

C:\Users\XXXX\AppData\Roaming\Gadu-Gadu 10\YYYYYYY

Gdzie XXX to twoj a nazwa uzytkownika a YYY twoj numer gg. Niestety u mnie edycja tego pliku nie pomaga. Po restarcie gg wszystko wraca do poprzedniego stanu

(Pjjing3) #18

Dawno nie miałem gg, ale jak chciałem usunąć pomocników to usuwałem od razu całą grupę, nie pojedyńcze kontakty, i nic nie powracało.