Jak usunąć powiadamianie o małej ilości miejsca?

Jak usunąć powiadamianie o małej ilości miejsca? Konkretnie to:

4361544457_c3f812face_o.jpg

lub choćby zmniejszyć ilość miejsca wolnego z 10% do np. 2%

Na tej partycji mam tylko film, więc może spokojnie być zapełniona w 98%, a ta czerwona belka zwyczajnie drażni moje oczy.

Pobierz sobie Sunrise Seven , masz w tym programie taką opcję.

Nie ma! !!

Zmień sobie widok np na średnie ikony teraz masz ustawione kafelki

saper1972 taaaaa a może zmienić Windows 7 na XP, tam w ogóle nie ma belek stopnia zapełnienia?

Przecież ja się nie pytam jak pozbyć się tej belki, tylko jak spowodować aby znów była niebieska.

Tę funkcję można wyłączyć, ustawiając następującą wartość Rejestru:

HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer NoLowDiskSpaceChecks REG_DWORD 1

w ogóle sprawdzasz czy Twoje rady działają, bo ta nie działa. I zmiana wartości z 1 na 0 nic nie daje, i usunięcie tego klucza.

Belka jak raziła czerwienią tak razi dalej…

…o restarcie też.

widocznie ten tweak odnosi się do dymków powiadomień o małej ilości a nie do koloru belki

Może tak, ale wątpię. Bo miałem tą usługę wył., a w rejestrze klucz

HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer NoLowDiskSpaceChecks REG_DWORD 1

miał wartość 1.

Nie ważne z resztą.

Ponawiam pytanie:

Jaką masz ustawioną pojemność kosza dla tego dysku?

Ustaw minimalną i zobacz co będzie.

ak6 próbowałem nie działa.

A włączyłeś kompresje NTFS ? jak masz tam filmy obrazy instalki programów to możesz włączyć kompresje NTFS, spadków wydajności praktycznie niema a potrafi zwolnić (u mnie) nawet 50GB.

A jakie są tego minusy (poza w.w. wydajnością). Czy pliki nie są tylko do odczytu? Można nimi zarządzać później (usuwać, zmieniać nazwy itd.)?

tak masz normalny dostęp do plików.

a tu masz opis:

http://support.microsoft.com/kb/307987/pl

RMK_99 dzięki, ale po pierwsze to nie rozwiązuje mojego problemu,tylko przesunęło go w czasie. A po drugie już wyżej napisałem iż partycja zawiera filmy, czyli głównie pliki .avi, .rmvb czy .mpg. Są to pliki już sswojego rodzaju skompresowane, nie trudno się domyślić iż kompresja skompresowanego ma niewielką efektywność, u mnie na partycji 125 GB zaoszczędziłem bagatela ok. 300 Mb.

Pytanie ciągle aktualne:

Ehmm myślałem że wyjdzie trochę więcej.

Co do zmiany koloru to nie wiem czy da się co kolwiek z tym zrobić bo Microsoft co nowy OS to zabezpiecza go przed modyfikacjami. Ba przeszkadza ci to w normalnej pracy ?

Nie przeszkadza tylko drażni mnie. Chciałbym móc mieć wpływ na to w jakim momencie system zaczyna mnie powiadamiać iż jest mało miejsca, może to być 10% wolnego miejsca ale i też 2% wolnej przestrzeni. Czas chyba zakupić dysk przenośny do archiwizacji danych.