Jak usunąć pozostałości po Viście?

Witam.

Opisze dokładnie mój problem. Korzystałem z systemu XP (na dysku C) po czym zainstalowałem Vistę (na dysku D), aby sprawdzić jak działa etc.

Gdy stwierdziłem, że Vista mi odpowiada i po tym jak zakupiłem ten system sformatowałem dysk C (tam gdzie był XP) i zainstalowałem Vistę.

Wszystko niby pięknie tylko na dysku D pozostały pliki Visty (katalogi Windows, Program Files, etc.) Gdy chciałem je usunąć wyskakuje “odmowa dostępu” (jestem administratorem). Przejęcie praw własności nic nie daje bo gdy próbuje przepisać sobie je na własność również pokazuje się “odmowa dostępu”. Format tego dysku nie wchodzi w grę bo nie mam gdzie przenieść 180GB innych danych. Proszę o pomoc i z góry pięknie dziękuje :slight_smile:

Może ściągnij linuxa Livea i spróbuj pod nim usunąć te pliki.

Możesz użyć także środowiska Winpe:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=34 … +WinPE+2.0

Ściągasz pakiet WAIK następnie tworzysz bootowalne środowisko Winpe ze swoimi programami np. TotalCommanderm, testdiskiem itp. Bardzo przydatne w razie awarii systemu lub problemów z usunięciem czegoś. Możesz także przy pomocy Winpe zintegorwać SP1 z Vistą/stworzyć obraz.

Odpal kompa z płyty bootowalnej. Może być linia poleceń MS DOS z dodatkiem NTFS i usuń te katalogi.

Sposób może i bardzo przydatny, ale pobrać 1,4GB to będzie problem z racji limitu.

Mógłbyś napisać krok po kroku co należy zrobić?

  1. najlepiej użyj płyty ratunkowej Hirens Boot CD.

  2. W Biosie przestaw bootowanie na CD/DVD.

  3. W menu, które się pokaże po ponownym uruchomieniu komputera wybierz BootCD.

  4. W kategorii File Manager poszukaj jakiegoś dobrego menadżera plików :slight_smile: np. VolkovCommander.

  5. Hirens zapyta o to, czy uruchomić obsługę NTFS. Zgódź się.

  6. W Volkovie przejdź na D (alt+F1 lub Ctrl+F1, ew górna belka z opcjami)

  7. Usuń to co zostało po Viście.

Niestety podczas usuwania plików pokazuje się błąd “can`t delete subfolders…”

Fakt - pakiet WAIK troche waży - ponieważ zawiera “okrojoną” Viste. Samo WinPE ma rozmiar około 200MB (wyodrębnia/montuje się je z pakietu).