Jak usunąć PUP na Windows 8.1, gdy adw cleaner, Malwarebytes itp nie działają

Moi drodzy, na forum znalazłem dużo fajnych porad jak usuwać PUP, ale żadna z nich u mnie niedziała niestety. Używam Windowsa 8.1 i nie mogę zainstalować żadnego z najbardziej polecanych programów typu adw cleaner, malwarebytes, ccleaner itp. Gdy je ściągnę, zawsze wyskakuje komunikat, że nie są one zgodne z moim systemem. Avast i YAC wykrywają PUP, ale mimo polecenia ich usunięcia, nic nie pomaga. Nie jestem w stanie otworzyć FB, maila i odtwarzać video w internecie. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Zacznij od odinstalowania szkodliwego programu YAC.

Nowy log obowiązkowy - Farbar Recovery Scan Tool

W razie problemów uruchom w trybie awaryjny:

http://forum.dobreprogramy.pl/temat/434609-tryb-awaryjny-w-windows-8/

Dziękuję za radę. Właśnie skanuję Farbarem. Zobaczymy, czy to pomoże. Możesz mi szybko powidzieć dlaczego YAC jest szkodliwy? Wydawało mi się, że jest przydatny w czyszczeniu komutera i przyspieszaniu jego pracy.

Ponieważ żaden normalny producent nie zaśmieca Google dziesiątkami stron reklamującymi program.

Strony sprawiają wrażenie, że zawierają jakieś porady, a tak naprawdę są reklamą tego programu, bo każda porada sprowadza się do instalacji YAC.

Czy to nie jest podejrzane, że ktoś tego typu metodami próbuje zachęcić do instalacji tego podejrzanego programu?

Podobne metody stosuje producent innego śmiecia o nazwie SpyHunter .

niestety masa komputerów tym jest zainfekowana. PUP PNP teraz jest bardziej szkodliwe niż różnego rodzaju Rootkity exploity i  backdory na które cieżko jest po prostu trafić. syf jest proponowany w wielu popularnych programach jak daemoontools allplayer winamp i wiele wiecej.

Wielkie dzięki za pomoc. Chyba właśnie daemontools u mnie zawinił. Jeszcze tego samego dnia po ściągnięciu zaczęły się problemy. Dzięki Waszej pomocy udało mi się skończyć pracę w terminie :slight_smile: