Jak usunąć szyfrowanie z plików pod windowsem

Mam problem ze zdjęciami zapisanymi w formacie jpeg. Mam dużo zdjęć lecz tylko w jednym folderze wszystkie zdjęcia stały sie nie czytelne dla podstawowych programów pod windą, widzę ich miniaturki ale nie mogę otworzyć. Po dorzuceniu jakiegoś innego zdjęcia do tego folderu staje sie ono takie samo jak reszta. Skanowałem kompa z myślą ze to przez wirusy ale nic mi to nie dało. Zdjęcia te dodatkowo nie chcą sie kopiować,ale przenieść do innego folderu sie da,dodatkowo maja jeszcze dziwny zielony podpis (nazwy plików są zielone) a w ustawieniach nic nie zmieniałem. Jeśli ktoś wie co może być powodem czegoś takiego to proszę o pomoc.

Plik zaszyfrowany ma zielony podpis (z tego co pamiętam).

tak sa zaszyfrowane,tylko nie wiem jak to teraz odwrócić :? ponieważ gdy chce poprostu we właściwościach odnaczyć szyfrowanie to mi pokazuje bład i mowi ze nie moge wykonac tej operacji,ze nie mam dostepu,pod awaryjnym tez nie moge zmienic :? pliki zostały zaszyfrowane najprawdopodobniej pod inna wersja windy,teraz mam inna,czy bede mogl je odszyfrowac instalujac poprzednia wersje windy ?

Popraw tytuł na konkretny.

czy jest ktoś w stanie pomóc ?