Jak usunąć te tarcze z ikonek?

czy da się jakoś usunąć te tarcze na tych ikonkach??bo na niektórych mam np na tych:

770cd4fd577e4fda.jpg

KYNEK znowu Cię korci grzebanie w Rejestrze? Znowu Vista Ci poleci. Te ikony mają być takie i już :slight_smile:

Nie :stuck_out_tongue:

nie bój żaby:)

dlaczego? i dlaczego tylko niektóre sa takie a nie wszystkie i czy aby na pewno nie da się tego jakoś usunąć? :roll:

Ma to coś związek ze zgodnością i bezpieczeństwem - gdzieś o tym czytałem - jak znajdę to napiszę więcej.

Pozdrawiam

ok byłym wdzięczny :slight_smile: :wink:

Do XP był programik o nazwie “TurboXP”.

W obrazowy sposób dało się mieszać w rejestrze. Ofkors z umiarem.

Daje się wyłączyć np. strzałki skrutów na ikonach.

Na Viście skasowałem nim durne “dymki”. Na razie nie eksperymentowałem z innymi ustawieniami.

“TurboXP” to taki skrót do regeditu.

Złączono Posta : 20.02.2007 (Wto) 22:29

Zawsze można spróbować.

Tu chodzi o potwierdzenie (poświadczenie) autentyczności programu (swoisty certyfikat) - po tym znaczku wiesz, że program jest niejako certyfikowany dla Visty.

Wole nie ryzykować :stuck_out_tongue:

Hm? A ja zawsze byłęm pewien, że “tarcza bezpieczeństwa” przy ikonie oznacza, ze program wymaga praw administratora do działania.

Witam.

Bo tak jest :stuck_out_tongue:

Plgracz nie miałeś tutaj racji :smiley:

a jednak się mylisz :stuck_out_tongue: bo to nie od tego zależy. Wiec jak można usunąć te “tarcze”??

KYNEK na siłe wyszukujesz problemy.

Tak jest i tak ma być.

Chcesz to sobie pogrzeb w rejestrze, zapewne usuniesz te tarcze razem z systemem :stuck_out_tongue:

hehe no to w takim raziem dam sobie z tym spokój:)

Wcale nie napisałem, że nie potrzeba uprawnień administracyjnych - napisałem jak powyżej. Te programy mają poświadczenie zgodności a że wymagają uprawnień administracyjnych to jest kolejny aspekt.

Reasumując nie podałem ściśle informacji :slight_smile:

Pozdrawiam

a te wielkie prostokatne zaznaczenia IKONEK da sie usunac jakos?

jesli chodzi ci o strzałki to usuniesz je programem Sunrise Vista Konfigurator

Chociaż lepszym (wg. mnie) jest TweakVI dla Visty :).

Więcej możliwości - większe ryzyko.

Pozdrawiam

nie o strzalki, tylko o te wielkie prostokaty, ktore sie swieca jak najedziesz na ikone na pulpicie :slight_smile: tez to usune tym sunrise albo TweakVI?

niestety nie.

To już tak musi zostać albo grzebanie po rejestrze :frowning: