Jak usunąć Trojana SPM/LX

Witam

Od jakiegoś czasu pojawia mi się komunikat, że mój komputer jest zainfekowany Trojanem SPM/LX i automatycznie włącza się strona internetowa z której mam pobrać oprogramowanie potrzebne do usunięcia tego trojana. Komunikat wygląda tak:

Security monitor: Warning

System detected a potential hazard (Trojan SPM/LX) on your computer… i tak dalej w tym stylu a pozniej to get rid of unwanted spyware and keep your computer safe you need to upload current security software. Click Yes to download official intrusion detection system (IDS software)

Skanowałem system Avastem a później Nortonem który wykrył coś o nazwie safeRisk ale nie usunął tego.

Co zrobić w tej sytuacji?

Wklejam loga:

Usuń wpisy HJT.

To Twój program? Jeśli nie to ten folder usuń ręcznie w trybie awaryjnym natomiast wpisy HJT.

Użyj narzędzia FixWareOut.

Po wykonaniu pokaż nowy log z HijackThis, SilentRunners oraz zawartość pliku c:\fixwareout\report.txt

Ok uzylem tego narzedzia FixWareOut. Raport wygląda tak:

natomiast to jest log z hijackThis:

Natomiast nie wiem co to sa wpisy HJT ani jak je usunąć. Próbowałem tez usunąć folder z WinMsg ale natknąłem się na odmowę dostępu i część plików pozostała. Problem nie został rozwiązany ponieważ nadal pojawia mi się komunikat o zainfekowaniu komputera. Prosze o odpowiedz co trzeba robic krok po kroku poniewaz niezbyt sie znam na usuwaniu takich wirusów.

Złączono Posta : 17.04.2007 (Wto) 17:30

Dodaje jescze loga z silent runners:

Pobierz The Avenger. Wypakuj => uruchom => zaznacz opcję Input script manually => kliknij w taką lupkę => w okienku, które się otworzy wklej:

kliknij klawisz Done => teraz kliknij na zielone światełko => powinna pojawić się pewna informacja i kliknij OK (teraz restart).

Poczytaj jak usunać wpisy HJT - http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=36654

Ok pliki zostały usunięte i komunikat znikł, wielkie dzięki. Zamieszczam na wszelki wypadek raport:

Tak, wszystko to, co zostało zostać usunięte zostało usunięte. Na koniec możesz pokazać komplet nowy logów - HJT + Silent.

Ok zamieszczam logi:

mam nadzieje ze juz wszystko w porzadku jeszcze raz dzieki

Log z Silenta ucięty. Poczekaj aż skończy. Wyskoczy komunikat “Done”.