Jak usunąć uciążliwy monit w ie 9

Ponad rok czasu jest problem z wyświetlającym się dolnym paskiem informacji, że uruchomienie dodatku dla tej witryny sieci Web nie powiodło się. Skorzystałem z porady:

Aby wyłączyć pasek informacji dla formantów ActiveX, przewiń opcje listy do sekcji Formanty ActiveX i dodatki plug-in, a następnie w obszarze Automatyczne monitowanie dla formantów ActiveX kliknij przycisk Włącz.

Gdyby ta informacja nie przysłaniała dolnego paska przesuwania strony, być może ignorowałbym zjawisko, ale przeglądając strony po dziesięć godzin dziennie, trzeba setki razy wyfiksować monit.

Kto wie, jak to zrobić, żeby raz na zawsze uwolnić się od tej uciążliwości?

Narzuca się by wykonać, to co proponują:

czyli wejść: Narzędzia–>opcje internetowe—>zabezpieczenia–>Poziom niestandardowy

i w sekcji Formanty ActiveX i dodatki plug-in, a następnie w obszarze Automatyczne monitowanie dla formantów ActiveX kliknij przycisk wylącz. Zrobiłeś to?

Sprawdziłem. Mam wyłączone.

To może trzeba włączyć. :slight_smile:

No właśnie. Przecież w pierwszym poście ewidentnie napisane jest: “Aby wyłączyć pasek informacji dla formantów ActiveX, przewiń opcje listy do sekcji Formanty ActiveX i dodatki plug-in, a następnie w obszarze Automatyczne monitowanie dla formantów ActiveX kliknij przycisk Włącz.”

Włączyłem i jest to samo.

Ustaw poziom zabezpieczeń (opcje internetowe) na średnio-wysoki, a po wejściu w “Poziom niestandardowy” masz więcej opcji dla formantów ActiveX. A może by tak reset do ustawień domyślnych?

Miałem średnio wysoki. To samo dzieje się. Dałem teraz średni. Może to coś z wykonywaniem skryptów Activex?

Dałem średni, zatwierdziłem, po włączeniu przeglądarki samo ustawia się na poziom średnio wysoki.

Dodane 05.09.2012 (Śr) 17:49

Żeby zamknąć temat po ponad pół roku, wyjaśniam, że dzisiaj trafiłem na rozwiązanie - ie9 ma opcję bezpieczeństwo i tam zaznaczyłem filtrowanie formantów activex. Po ponownym uruchomieniu przeglądarki, nie było tego paska z informacją, że uruchomienie dodatku dla tej witryny sieci Web nie powiodło się. :smiley:

No i jest OK.