Jak usunąć windowsa bez dostępu do niego?

Witam. Mam pewien problem, z windowsem którego chce usunać… W te wakacje, po prostu się wyłączył komputer, a kiedy chciałem go włączyć, po prostu się nie włącza, ani w systemie awaryjnym, ani w niczym, zainstalowałem drugiego który działa bezproblemowo, ale chciałbym usunąć tamtego windowsa bo po prostu zajmuje mi dużo miejsca na dysku, a mam mało pojemny dysk twardy (40 GB). Rzecz w tym że nie wiem jak go usunąć, ktoś może wie?

Można to zrobić chociażby przez sformatowanie tej partycji tej na której masz zbędny system.

Tego nowego Windowsa na osobnej partycji ma się rozumieć zainstalowałeś ?

W takim razie starczy, że sformatujesz tamtą partycję ze starym Windowsem.

Tak, nowy windows, jest na D:, a stary na C: . A jak sformatować system? bo płytki od windowsa nie mam by sformatować podczas instalowania…

kliknij prawym przyciskiem myszy na moj komputer i z listy wybierz zarzadzaj, potem po lewej stronie okna ktore sie otworzy bedziesz mial “disk management” (zarzadzanie dyskami?) i tam sprawdzisz jakie masz dokladnie partycje, gdzie jest system i bardzo latwo bedziesz mogl sformatowac ta z niepotrzebnym windosem, nie boj sie bo nie sformatujesz partycji na ktorej jest windows ktorego uzywasz.

Jeżeli system jest na partycji C: to możliwe, że usuniesz sektor rozruchowy… wtedy bedzie ci potrzebna płyta z windowsem. Wiem, bo już tak kiedyś mialem ;]

PS. Tej partycji chyba sie nie da sformatować pod Windowsem

usunie bezproblemowo z Gparted Live CD lub Parted Magic Live CD

tutaj

lub

tutaj

Proszę o wyjaśnienia na PW