Jak usunąć Windowsa z dysku?

Witam!

A więc mam dwa Windowsy zainstalowane. Win XP i Win 7. Chciałbym usunąć ten drugi z dysku, ale nie mam pojęcia jak to zrobić nie formatując go. Na “C” mam XP, a na “D” 7 i jeszcze różne programy i gry. A więc jak usunąć z dysku “D” Win 7 żeby nie usunąć przy tym gier i programów?

Pozdrawiam,

loto11

Nie da rady. Jedynie format.

Możesz jednak zrobic kopie odpowiednich plików (gier, programów) aby potem je dorzucić. :wink:

Wejdź w menedżera dysków, kliknij na dysk D PPM (Prawym Przyciskiem Myszy) i wybierz formatuj (lub ewentualnie mozesz usunąć partycję). I jak to mówi Baśka z Klatki B “Git Majonez” :wink:

Dodane 17.06.2009 (Śr) 16:28

Aha. Do menadżera dysków wejdź pod windowsem XP :slight_smile:

Sformatuj sobie mózg. Wystarczy uruchomić z płyty instalacyjnej XP konsolę odzyskiwania. Przywrócić bootsektor XP. Następnie już przy uruchomionym XP ręcznie pousuwać foldery Windows 7. Co drugi na tym forum nie zna innego sposobu na usunięcie problemu niż formatowanie.

1 polubienie

Dyzio a jak to zrobić dokładnie? W ogóle dzięki za pomoc

Wloz plytke z Windows XP do CD-ROMu restart komputera.

* ustaw bootowanie z CD ( F8 ).

* Wejdz do konsoli odzyskiwania i wpisz polecenia fixmbr i fixboot.

* Restart komputera… bootmenager Win7 zniknie.

* Sformatuj partycje z 7-mką

* Wejdz w partycje XP i usun 2 pliki (Boot.BAK & Bootsect.BAK).

Ludzie, czy wy macie obsesję na tle formatowania? Przecież LoTo11 wyraźnie napisał, że nie chce formatować dysku D. Po użyciu fixmbr i fixboot należy uruchomić system i z poziomu exploratora a najlepiej za pomocą Total Commandera usunąć z dysku D foldery z Win 7.

To juz nalezy do watkowtwórcy co z tym zrobi, instrukcje dostał, a czy bedzie formatował, czy kasował pojedynczo, to ju jego sprawa.