Jak usunac windowsa?

Mam windowsa XP na dysku C i D. Chce usunac windowsa z dysku C zostawiajac tego drugiego. Jak to zrobic by potem wszystko dzialalo?

Format nie rozwiązuje sprawy bo boot.ini na nim jest.

Powiedz jak je instalowałeś, w jakiej kolejności???

Ostatni instalowany byl system na dysku D, chodz nie wiem jaka byla kolejnosc pierwotna bo na C nie ruszalem a na D przeinstalowywalem. Tak czy siak w boot.ini na pierwszym miejscu jest system dysku D.

nie!! nie formatuj.

weź plik boot.ini

zro kopie na dysk d:\ wejdź do niego i skreśl linijke gdzie masz scieżke na dysk c:\ (jej ma nie byc, pozostac ma tylko na d:) potem sciagnij i odpal program partotion magic (odpal go pod dosem [przed startem systemu]) i sformatuj dysk c:\ a dysk d:\ ustaw jako partycje aktywną i po sprawie.

A jak jeszcze bedziesz chciec zmienic literki patycji to wejdź w start >> uruchom >> diskmgmt.msc i tam zmieniasz :stuck_out_tongue:

jak zmieni literki, skoro zbootuje system z tej partycji?

Litery partycji systemowej nie da sie zmienic.

oh… sorrry zapomnialem :oops:

DamianK myslisz sie. Nie wystarczy skopiować samego boot.ini i ustawic aktywnej partycji. tak to nie działa. Ten Windows którego waliłes na D:\ wrzucił swoje pliki rozruchowe na partycję podstawową w tym przypadku C:. Wiec jesli skasujesz system z C:\ to wtedy na pewno Ci sie nie podniesie ten z D:. Ja sam nie wiem dokładnie jak to robic, ale myslę ze w tym przypadku idealnym rozwiazniem było by jakies przekopiowanie plików rozruchowych na partycje D:\ wszystkich plików rozruchowych a nie tylko boot.ini, nastepnie zmiane partycji D:\ na aktywną. Wtedy wejśc do konsoli odzyskiwani systemu i tam dac coś takiego. Kiedy masz znak zgłoszenia C:\Windows wklepac to:

cd D:[/b[

po znaku zgłoszenia D]cd Windows

i nastepnie po znaku zgłoszenia D:\Windows wklepac najpierw

fixboot

a nastepnie jesli znak zgłoszenia zmieni sie na C:\Windows to znowu zmienic na D:\Windows i wklepac:

fixmbr

Partycje na aktywna zmieniasz np. fdiskiem, możesz to tez zrobic narzedziem systemowym Zarzadanie dyskami.

START ->Uruchom -> diskmgmt.msc

Nastepni kilkasz PPM na partycje D:\ i dajesz ''Odznacz partycje jako aktywną"

Zrobic to mozesz tez Partition magicem, ale tylko w wersji Full (płatnej) w wersji demo nie moizesz wprowadzać zadnych fizycznych zmian na dysku.

a nie czasem po prostu “d:”

nie.