Jak usunąć wszystkie pliki Windows Defender z win10

Cena != Jakość

Nie odrobił. Próbuje narzucać swoje produkty. Jeśli byłaby opcja czy chce korzystać z ich AV czy nie to spoko. Jeśli próbują mi wcisnąć swój produkt na siłę to nie dzięki, a do dyspozycji mam stos innych av w tym również lepszych. Nie wierzę że ten szajs jest lepszy np. od ESET Smart Security. Podejrzewam że jest też gorszy od darmowych jak np. Comodo Internet Security. Programy systemowe to zawsze było dno i nic się nie zmieniło w win 10. Wystarczy popatrzeć na np. odtwarzać multimediów gdzie praktycznie każdy inny przebije systemowy czy choćby program do grafiki. Paint serio, taki sam jak 20 lat temu? Zainstaluje prosty PhotoFiltre i mam pełno opcji i łatwą obróbkę na szybko. MS to dno i raczej dnem zostanie. Szkoda że inne firmy nie wywalą go z rynku konkurencyjnym systemem.

Nie zawsze, nie we wszystkim. Drogi AV wcale nie oznacza najlepszy, najskuteczniejszy. Po co wydawać kasę jak mamy bardzo dobry z systemem? Jak nie masz co robić z kasa rozdaj na forum.

Cóż ja nie mam z nim problemów. Co do wykrywalności, najlepsze wykrywają 99% szkodników. W tym jest i Eset i Windows Defender i kilka innych na podobnym poziomie wykrywania. Ale oczywiście niektórzy żyją stereotypami i przeszłością.

poszukaj długiej debaty na temat AV na forum - tam temat wyczerpano do cna.

Co do Windowsa to racja :wink:
Co do pozostałych rzeczy też :wink: :wink:

Przypomnij mi ile czasu temu była ta debata?
Bo trochę się pozmieniało od tego czasu.

WD dobry AV lulz

Fragment artykułu z 31 października tego roku " Can You Rely on Windows Defender in 2019?".

Summing up, while Windows Defender is a decent antivirus, it’s not the best free solution. According to AV-Comparatives and AV-Test, it is getting very close to becoming an excellent free product, but it is not there yet. As the tests prove, Avast, McAfee, Bitdefender and Bullguard are some of the best options for you.

Jak widać darmowe programy wyprzedzają WD i nie jest to dla mnie zaskoczeniem, ponieważ MS zawsze był w plecy. To że jest to jak do tej pory najskuteczniejszy av firmy MS nie oznacza że kiedykolwiek będzie ponad innymi firmami specjalizującymi się w oprogramowaniu av. Jak powszechnie wiadomo jeśli próbuje się zrobić coś do wszystkiego to jest do niczego i nawet MS nie wyjdzie ponad to.

Dlaczego mam wrażenie, że AV test jest nieźle przekupione, skoro Eset już się nie bawi w udział w tym i konkurowanie z innymi AV?

Bo AV-Comoratives i AV-Test to zawsze był kwejk wszystkie programy notabele zawsze epickie 97-99%

Na malwaretips i co 2 soft zabezpieczający dostaje po du*** i dostaje w porywach 25% ratio do 7% wykrywalność

Zaś na vBulletin dopiero producenci AV dostają niezłe manto tam nie ma zmiłuj sie…
Niestety testy są zamknięte i płatne i rzadko kiedy pokazuje się coś w opinii publicznej…

to skąd takie zróżnicowanie…
Bo w tych pierwszych Testerzy wysyłają próbki wirusów do producentów dając im określony termin bodajże 2 tygodnie i po tych 2 tygodniach sprawdzają wykrywalność czy Producenci zdążyli w tym czasie przygotować szczepionki na dany wirus…

Kiedy w Vbulleting mają własne pułapki na wirusy i kolekcje i sprawdzają własną bazą wirusów bez informacji jak sie dane oprogramowanie sprawuje czyli realny scenariusz… bo kur** żaden normalny złodziej ci nie napisze na priv przed wysłaniem wirusa do ciebiem że to wirus nie otwieraj xD

Tak że te testy z AV-Test i Comporatives możesz sobie wsadzić w 4 litery w codziennym realnym zadaniu ochrony…

Ale plebs jak to plebs afiszuje się kolorowymi tabelkami…

Tylko, że każdy test można sobie wsadzić między sztachety, bo to zawsze kwestia przygotowania próbki. Dlatego na domowym komputerze defender jest wystarczający + uświadamianie użytkowników komputerów (którzy traktują go jak pralkę), że zagrożenia są, a antywirusy firm trzecich to złudne poczucie bezpieczeństwa za cenę sprzedawania swoich danych kolejnej firmie po ms.

Czyli doszliśmy do tego samego. Cały czas z płatnych mogę polecić Eset. A jeżeli ktoś nie chce płacić, to rozwiązanie Microsoft. Czyli nic nowego mi nie zargumentowałeś, prócz tego, że masz niesmak do rozwiązań Microsoft za kiedyś. Ale jak kto tam lubi.
Ale i tak najważniejszy jest zdrowy rozsądek użytkowników, bo inaczej żaden AV nie ochroni.

Darmowe AV nie chronią w ogóle, to takie placebo (i nie ważne czy to Avast, MS, Comodo). Za skuteczną ochronę i jakość się płaci. (tak jak za poczucie bezpieczeństwa płacąc ubezpieczenia).

Jeszcze raz to powtórzę. WD nie jest darmowy. Płacisz za niego kupując system.

2 polubienia

Żaden… po prostu żaden.

Są antywirusy które radzą sobie trochę lepiej z malware inne z innymi rodzajami wirusów ale efekt zwykle jest dwojaki…

Zresztą po co ograniczać sie tylko do 1 anty-wirusa od pewnego czasu istnieją bardziej innowacyjne programy ochronne a nie tylko antywirusy jak by to był tylko 1 gatunek programów.
Sprawdź program SecureAPlus, herdprotect lub też HitmanPro.

Włącz myślenie i ogarnij takie oprogramowanie jak:

1)HIPS
2)Firewall (Zapora)
3)SRP - Software Restriction Policies Czyli Restrykcje i ograniczenia nałożone na dany program/process czy też obszar danych
4)Wirtualizacja/Piaskownica
5)Prywatność/Anonimowość

Tu masz stary poradnik …nie aktualny, ale mimo wszystko nauczyć się z niego trochę podstawowych pojęć.
https://forum.pclab.pl/topic/388692-NIEAKTUALIZOWANY-Bezpieczeństwo-Systemu-Windows/

Nie przepadam za Pakietami Internet Security… bo niby chronią i mają kilka modułów od HIPS do Zapory łącznie ze Skanerem ale zwykle to placebo i wyrywkowa ochrona tego co oferuje samodzielna porządna zapora czy HIPS innego producenta, a i tak wszystko kręci się wokół ich behavioralnych skanerów.

Jak chodzi o HIPS to polecam
ReHIPS, SpyShelter3, Comodo

W wypadku zapory to tu trochę lipa po tym jak Onlne Armor, a następnie Outpost Pro czyli 2 najwięksi mistrzowie odeszli… ciężko znaleźć tak w pełni godnego zastępce.
Ja osobiście korzystam z SpyShelter Firewall i dodatkowo go wspomagam programem NetLimiter.
Ciekawą alternatywą dla mnie był by FortKnox, a darmowych to TinyWall, Privatefirewall.

SRP można za pomocą windowsowych ustawień o których mało wie lub korzysta bo faktycznie nie wygodnie sie je ustawia ale po ustawieniu mimo wszystko ta funkcja działa zacnie.


Ogólnie polecam nakładkę napisaną przez naszego Polaka

Lub też za pomocą 3 oprogramowania Sandboxie choć to piaskownica oferuje też pare ficzerów opartych o SRP podobnie jak SpyShelter też ma funkcji ograniczeń choć ona troche inaczej działa i mniejsze możliwości konfiguracyjne to w pewnych okolicznościach też potrafi zrobić swoje.
Jak chodzi o samodzielny program SRP to AppGuard jest interesującym rozwiązaniem niestety firma ma lekko w 4 literach domowych konsumentów i bardziej plan mają oparty o zastosowanie w firmach i korporacjach, ale na napiszesz na priv to jest szansa utargować nie co niższą normalną cenę zakupu :slight_smile:

Jak chodzi o piaskownice to jakiś czas temu Sophos wykupił Sandboxie i od pewnego czasu udostępnia narazie wersje płatną za darmo więc warto skorzystać z okazji.

Co do pełnej wirtualizacji systemu to tutaj jedynie VMware po prstu zdecydowanie lepiej działą od Vritualboxa… na linuxa bym polecił QEMU z KVN i idzie odpalić gry w prawie bezstratnej mocy na poziome 95% wydajności

No i ostatni punkt czyli Prywatność i Anonimowość
na 1 rzut można śmiało powiedzieć programy VPN do maskowania/ukrywania IP
Polecane to NordVPN, na zagrancznych forach poświęconych bezpieczeństwu często też chwalony jest Mullvad VPN.

Program do szyfrowania i trzymania haseł i tu nie powinno być nie niespodzianki czyli klasyka gatunku: VeraCrypt oraz KeePass

Inne programy warte uwagi
Shadow Defender
NVT Exe Radar Pro
NVT OSArmor
NVT Smart Object Blocker

Czy też wzmocnie systemu za pomocą
SysHardener lub https://www.hardenwindows10forsecurity.com/

No i nie zależnie z czego korzystasz to kopia zapasowa musi być.
Polecane programy to Paragon, Acronis lub Macrium Reflect

3 polubienia

Powinieneś wylądować z tym postem na stronie głównej, bardziej to przydatne i ważniejsze od tego co powiedział marketingowiec firmy x czy reklamy pewnego sklepu. :wink:

Wiesz softu jest sporo do zabezpieczenia komputera, niestety te efektywniejsze wymagają więcej wiedzy przy czym są mniej automatyczne niż AV który sam robi wszystko za ciebie…

Piaskownice nie są niczym nowym linux ma takie rzeczy od dawna choć je też trzeba tam ręcznie włączyć i skonfigurować jak LUA czy SRP na windowsie niestety ludzie jak to ludzie są zbyt leniwi no i nie okłamując sie po prostu tępi… nie bójmy sie użyć tego słowa i nazywajmy rzeczy bo po imieniu.

To jak porównywanie do przysłowiowych kierowców co wygrali prawo jazdy w paczkach Lays…
Niestety komputer może kupić każdy bez szkolen i kursów i potem jest jak jest…

Ludzie sie wypowiadają na temat windowsa czy linuxa kłócąc sie przy tym który system jest lepszy nawet swojego głównego w połowie nie ogarniają, a oceniają inny system z którym nigdy nie mieli w życiu styczności i ich wiedza taka co pare screenów z jakiegoś słabego poradnika osoby która zapewne sama nie ogarnia co pisze xD

Jakiś czas temu admin czy też tam modelator forum też dał ostatnio popis mówiąc o programie MBAM 4 i wypowiada sie na temat braku funkcji które miał i zawsze ma, ale on nie korzystał z programu i się wypowiada…

1 polubienie