Jak usunąć wyszukiwarkę AVG?

AdwCleaner nie pomógł, a chodzi o to, że klikając “Otwórz nową kartę” pojawia się strona mysearch.avg.com. Nie mam pojęcia jak to usunąć z Firefoxa…

przeskanuj jeszcze tym programem http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebytes-AntiMalware,Program,Windows,13117.html   

albo tryb awaryjny i odinstaluj /usuń ręcznie

Było skanowane. Nic nie znaleziono.

Hej!

 

Ściągnij Hijack This: www.dobreprogramy.pl/HijackThis,Program,Windows,12030.html    . Program nie wymaga instalacji, wejdź w linki bezpośrednie. Beta 2.0.5 też jest OK. Przy zamkniętych przeglądarkach  kliknij “Scan” i poszukaj wpisów z mysearch.avg.com, lub podobnych zwłaszcza na początku listy (R0, O2, O3) związanych z przeglądarkami, które masz zainstalowane. Przypuszczam, że mysearch.avg.com podpięło się też pod Internet Explorera. Zaznacz te wpisy (SPRAWDŹ DWA RAZY ZANIM TO ZROBISZ) i kliknij “Fix checked”.

 

W Firefoksie wejdź w Narzędzia - Dodatki i zobacz, czy nie ma jakiś dodatków z avg w nazwie, usuń i zrestartuj przeglądarkę.

 

W pasku adresu wpisz: about:config i oknie wyszukiwania wpisz mysearch.avg.com albo samo avg i kliknij każdy z tym wpis dwa razy, co spowoduje przywrócenie ustawienia wartości domyślnej klucza.

Zrestartuj Firefoksa.

 

Przejrzyj wszystkie opcje Firefoksa. Zwróć szczególną uwagę na np. “Po otworzeniu nowej karty pokaż” w Narzędzia - Opcje  - Karty. Jeśli masz dodatek Tab Mix Plus w Karty - Nowe Karty w Otwieraj w nowej karcie - “Stronę o poniższym adresie” powinno domyślnie być: about:blank.

Mam coś takiego:

iv9pj0.jpg

 

kuqviw.jpg

Nic tu chyba nie widać. Próbuj reszt sposobów.

Wciąż nic…

Tu jeszcze coś: http://forums.avg.com/ww-en/avg-forums?sec=thread&act=show&id=188955#post_188955

 

 

AVG search on newly opened Firefox tabs

Nic takiego nie pomaga, poza tym ja nie mam żadnych ustawień w prawym dolnym rogu. Klikam “Otwórz nową kartę” i ten link: mysearch.avg.com/tab?pid=&coid=&cid=&mid=&ds=&v=&lang=&pr=&sg=&d=&sap=nt&src=xp jest na biało.

Jak narzędzie do usuwania AVG Safe Search (Browser Configuration Tool) z tej strony: 

Wszystko wyżej próbowałam i nic nie działało. Odinstalowałam Firefoxa i przeniosłam się na Chrome. Ale wielkie dzięki za pomoc.