Jak usunąć xp z dysku?

(Patrykss12) #1

Chce sprzedać komputer i nie mogę odinstalować widows xp,sformatowałem pozostałe dyski i teraz nie wiem jak się pozbyć tego xp.Wkładam płytę uruchamiam ponownie i nic...płyty nie widzi.Czyli co powinienem zrobić??Mam wersje NTFS.

(Pprzemo) #2

Pierwsze co to upewnij się czy w BIOSie masz ustawione żeby pierwszy boot szedł z CD...

(Patrykss12) #3

Którą opcje mam wybrać w biosie??

(Losrados) #4

Heh... Ja jakbym miał wyczyścić dysk przed sprzedażą kompa to bym pewnie użył np. GParted 0.3.7-7 http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... ted+0.3.77 - i z jego pomocą pousuwał lub sformatował na nowo partycje, łącznie z tą z Win XP... :wink:

(M Zganiacz) #5

Musisz ustawić First boot device - CD-Rom

Najlepiej ściągnij sobie i wypal Gparted i nim wszystko załatwisz

(Rivon) #6

Czy tak trudno iść do znajomego, podpiąć u niego dysk , tylko nie zapomnij ustawić bootowania na dysk znajomego , i u niego po podłączeniu wyświetli ci twoje i jego partycje i tam gdzie masz system PPM->Formatuj... Ludzie ....

(system) #7

Jak sprzedajesz kompa to dysk potraktować programem "disk kill". Wyzeruje ci cały dysk ( nie wiem jak brzmi fachowa nazwa tego procesu, ale na całym dysku zapisze ci "0" ).

(Pmlola) #8
  1. Nagrać dyskietkę startową (prawoklik na dyskietke -->formatuj --> utwórz dysk startowy )

2. Ustawić w Biosie żeby jako pierwsza przeszukiwana była dyskietka ( boot, floopy )

3. Restart komputera, z włożoną dyskietką

4. Format x: ( x - partycja dyskowa, domyślnie c: czyli " Format c: " )

5. Pójść napić się piwa :slight_smile:

6. Wrócić i mieć problem z głowy

Inne wyjście:

1. Znaleźć, pożyczyć, ściągnąć linux'a działającego z płyty i nagrać ( Gnoppix )

2. Ustawić 1st Boot na CD-ROM

3. Uruchomić komputer i skasować to co nam się podoba

(Patrykss12) #9

Wiem dzięki za pomoc ale się już mi się udało!!