Jak usunąć z komputera stary dysk?

(Michalrub) #1

Witam.

Mam problem do rozwiązania, formatowałem koledze komputer po wcześniejszej modernizacji ( nie ja ją robiłem ), zastałem dwa dyski; stary 4 GB i nową 80. System był na C na nowym. Po odłączeniu starego, system nie chce ruszyć - komunikat "DMI pool data veryfing...." - czy jaos tam, może być z błędem. I co najciekawsze, okazało się, że stary jest ustawiony na MASTER a nowy na SLAVE. I tak działa. Jak zmieniłem to nie działa. Usunąłem partycje starego dysku programem Partition Magic i bez zmian.

Mogę prosić o pomoc! Dzięki

(Joan Sunshine) #2

Popraw proszę tytuł na konkretny - użyj przycisku icon_edit.gif

(Buzderek) #3

Napisz coś więcej o tym kompie może jaka konfiguracja ? Płyta główna, procek, ram cokolwiek więcej :lol:

(Michalrub) #4

Niestety dzis tego nie podam, nie sprawdzałem tyle rzeczy, ale tak:

PIV 1,5 GHz. Ramu jest 384 MB, twardy 80 GB, grafika była zmieniona na ATI, ale nie wiem jaki model, co do płyty to nie mam w tej chwili rzdnych parametrów. Sorry.

Jutro postaram się coś dołożyć.

(Mar 147) #5

Systemu nie uruchomisz bo boot loader został na dysku master ( 4 gb ) musisz użyć naprawy windowsa i w konsoli wpisać fixboot czy jakoś tak. na forum było o naprawie boot loadera

(Michalrub) #6

Zaraz szukam , dzięki. Nie trzeba robić formatu na nowo, tylko tylko naprawa z poziomu konsoli ?? Dobrze rozumiem ??

Czy mam najpierw go odłączyć i potem odpalić konsolę ?? Ustawić dysk na MASTER??

(Mar 147) #7

odłączyć stary i nowy przełączyć w tryb MASTER