Jak usunąć zbędne ikonki z paska zadań

Mam zbyt wiele ikonek na pasku zadań. Wiele z nich to ikonki programów aktywowanych przy starcie systemu i działających w czasie pracy kompa jak to pousówać?Bardzo mi przeszkadzają,szczególnie ikonka alerty zabespieczeń(świadomie wyłączyłem aktualizacje winxp)

Proszę o pomoc jak się tego bezpiecznie pozbyć?

żeby wyłączyć powiadomienia o aktualizacji wejdz w panel sterowania, centrum zabezpieczen i kliknij zmień sposób informowania mnie przez centrum zabezpieczeń i odznacz 2 opcje. ale wcześniej wyłącz aktualizację we właściwościach mój komputer

Mam nadzieję, że dobrze Cię zrozumiałem i chodzi Ci o Obszar Powiadomień ten między innymi z zegarkiem(a nie jak napisałeś pasek zadań).

Jeśli dobrze się zrozumieliśmy to:

  1. Optymalizacja autostartu, a dokładniej mówiąc usunięcie z niego niepotrzebnych programów. Jak nie jesteś pewien, które są potrzebne, a które nie daj loga z HiJack This.

  2. Centrum zabezpieczeń - wyłączenie powiadomień

  1. Uruchom Edytor rejestru.

  2. Przejdź do klucza [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Security Center].

  3. Teraz ustaw wartości:

“AntiVirusDisableNotify”=dword:00000001

-wyłączenie powiadomienia o braku programu antywirusowego w systemie

“AntiVirusDisableOvverride”=dword:00000001

-?

“FirewallDisableNotify”=dword:00000001

-wyłączenie powiadomienia o braku firewalla (zapory ogniowej w systemie

“UpdatesDisableNotify”=dword:00000001

-wyłączenie powiadomienia o nowych łatkach – dziurach dla systemu.

  1. Teraz wyłącz usługę Centrum zabezpieczń

  2. Pozostaje tylko ponowne uruchomienie komputera.

  1. Pozostałe drażniące Cię ikony, które zostały możesz po prostu ukryć. Prawym myszy na pasku zadań, później Właściwości. Zakładka Pasek zadań , a tam ukryj ikony nieaktywne. W Dostosuj drażniące Cię ikony dajesz jako - zawsze ukryte i już ich nie będziesz musiał oglądać :slight_smile: