Jak utrzymać stały tranfer?

(Kolo16) #1

Mam LAN 2mb. Niekiedy strasznie transfer mi spada przy siąganiu plików. Czy istnieje jakiś sposób aby utrzymać całkowitą prędkość transferu?

(Drobok) #2

jeśli ściągasz korzystasz z twojego transferu a więc jak chcesz go utrzymać ??

przecież cały czas jest on taki sam ...

jeśli źle zrozumiałem pytanie napisz je inaczej ...

(system) #3

Mu chodzi chyba o to że sciąga plik np. 200kb/s, a potem spada to np. do 100kb/s

Zasada jest prosta musisz poznać zasade działania pakietowego przesyłania danych.

Chodzi tu o to, że każda pczaka przesłana musi wysłać kontrolne dane do serwera, z którego pobierasz czy na pewno poprało się to prawidłow. Z czase pobierania wyprzedza wysyłanie i transfer może spadać. Możesz użyć coś typu cfospeed, ale dużej różnicy to ty się nie spodziewaj. Ewewntualnie możesz użyć programu np. DAP, który ładnie trzyma transfer i pobiera jednoczesnie chyba 5 części na raz i przyspiesza to znacznie pobieranie. Oczywiście przy swoim interniecie cudów się nie spodziewaj, ponieważ (zgaduje) klika osób masz podpięty pod ten sam switch co ty. Czyli jak ktoś pobiera namiętnie z torrenta to tobie transfer na pewno zwolnie. Tu sobie poczytaj o przepustowości łącza.

(Komandios) #4

ok dzięki za pomoc i info :slight_smile: jak bede jeszcze potrzebował pomocy to sie odezwe :slight_smile: