Jak utworzyć recovery mode?

Cześć

Mam laptopa z zainstalowanym systemem windows 7.

system instalowalem z płyty normalny, nie brandowany. Nie mam żadnych partycji recovery (od początku nie miałem).

Chciałbym zrobić sobie coś w stylu takiego kreatora “recovery mode” jak jest często w notebookach który w kilku krokach pozwoliłby mi przywrócić system do stanu zaraz po instalacji bez utraty własnych plików na c jak np. muzyka i dokumenty.

Chciałbym żeby to wszystko było wygodnie zautomatyzowane itp.

Ma ktoś jakiś pomysł?

Zwykłe przywracanie obrazu partycji np. norton ghostem raczej nei zda egzaminu - chcę jedynie system przywrócić a wszystkie pozostałe pliki mają pozostać bez zmian.

Pozdrawiam

Nie ma takiej opcji w takim razie. Nawet recovery w laptopach tak nie działa, jak chcesz.

W laptopach jest to na zasadzie przywrócenia laptopa do stanu fabrycznego (odtworzenie wszystkich partycji, wgranie oprogramowania itp.), łącznie z kasacją zapisanych na twardzielu danych.

Jedyną opcją jest tworzenie punktów przywracania systemów, jeśli już tak się boisz, że coś się naknoci :slight_smile: Lub tworzenie backupów danych np. na zewnętrznych dyskach.

Może coś w tym stylu poczytaj http://www.fixitpc.pl/topic/936-wlasna- … -recovery/ ,a dokumenty użytkownika proponuje przenieść na inna partycje ,system daje taką możliwość. Na Xp i Vista jest też opcja “reperacji nakładkowej” czyli naistalowanie systemu na obecny system ,takie kompletne przywrócenie systemu do stanu po czystej instalacji ,na Vista funkcję inicjuje się z pod “żywego” systemu ,wkładasz płytę instalacyjną i odpalasz po prostu setup.exe ,ta opcja nie rusza plików użytkownika i chyba bodajże zainstalowanych programów , poszukaj czy opcja jest dostępna na Win 7.

Właśnie o ile pamiętam jak przywracałem znajomej system przez recovery to danych z dokumentów itp nie straciła.

Celowo chcę zachować te dane na c żeby nie tworzyć kilku partycji.

Nie orientujecie się czy norton ghost ma możliwość przywrócenia np całego dysku z ominięciem wybranych lokalizacji?

Programy typu Norton Ghost tworzą obraz partycji ,sektor po sektorze i raczej na 100% jest niemożliwe aby ominąć wybrane lokalizacje. Zrobisz backup > plik muza.mp3 Ci się zdefragmentuje i kawałek wyląduje na sektorze gdzie w kopii Nortona jest systemowa biblioteka.dll > przywracasz backup i co zrobi Norton ?