Jak uwidocznić partycję w oknie Komputer?

Witam. mam dysk 320gb, podzielony na 2 partycje c i d, a 25 gb miejsca po partycji recovery leży odłogiem. gdy próbuję zrobić z niej partycję e, wywala mi błąd

Pojawił się nieoczekiwany błąd. Więcej informacji o błędzie możesz sprawdzić w dzienniku zdarzeń systemowych (który mam wyłączony, bo z włączonym mi GTA4 muli). Zamknij konsolę Zarządzanie dyskami, a następnie uruchom ponownie Zarządzanie dyskami lub uruchom ponownie komputer. Dodam, że ani ponowne uruchomienie konsoli, ani komputera nic nie daje

Co jest nie tak??

zrób zdjęcie konsoli Zarządzania dyskami i wyślij je nam

Gratulacje pozbycia się partycji recovery: usunieta-calkowicie-partycja-recovery-zrobic-t489674.html Zamiast tego polecam bezpłatne narzędzie Paragona: http://www.sendspace.pl/file/29be869eb8 … cjaparagon Program do odczytu instrukcji http://www.dobreprogramy.pl/Adobe-Reade … 11539.html lub http://www.dobreprogramy.pl/Foxit-Reade … 14318.html Tak to działa. Przykładowo instalujesz i konfigurujesz system, uruchamiasz komputer z płyty Paragona, tworzysz obraz partycji systemowej albo całego dysku na inną partycję albo inny dysk albo nawet pendrive. W razie problemów uruchamiasz komputer z płyty Paragona i odtwarzasz obraz. I wszystko znowu działa. Albo na przykład możesz zrobić obraz partycji C na partycji D (jeżeli takowe masz) i w razie gdyby system padł, to uruchamiasz komputer z płyty Paragona i odtwarzasz obraz partycji C z partycji D. I wszystko działa. Jest mnóstwo możliwości, narzędzie jest proste w obsłudze, robisz obraz raz i zapominasz do czasu awarii.

Co do partycji, zapewne w tej chwili jest tak, że masz partycję systemową o wielkości 100 MB na pliki rozruchowe systemu, masz partycję systemową (tę, którą widzisz jako C), masz partycję D. Żeby mieć więcej niż 3 partycje trzeba pokombinować. Zobacz moje wiadomości w tych tematach, zwłaszcza w pierwszym:

windows-innej-plyty-t477177.html?hilit=extended#p3009880

brak-dysku-nowym-laptopie-t477261.html?hilit=wolumin

Pozdrawiam!

http://zapodaj.net/157394712c3d9.jpg.html

Zrestartuj komputer.

Co wcześniej robiłeś z tą partycją recovery? Normalnie ją usunąłeś, sformatowałeś?

Klikamy prawym przyciskiem myszy na partycję - Zmień literę dysku i ścieżki - Dodaj - zaznaczamy “przypisz następującą literę dysku” i z listy wybieramy interesującą nas literę (np. E) - OK. I wtedy spróbuj formatowania.

Klikamy prawym przyciskiem myszy na wolne miejsce, które zostało po recovery i wybieramy opcję: “Nowy wolumin prosty…”.

Używanie kreatora woluminów prostych: brak-dysku-nowym-laptopie-t477261.html#p3010573

Albo:

Start - w okno wyszukiwania wpisz cmd - kliknij prawym przyciskiem myszy na znalezioną pozycję i wybierz Uruchom jako administrator - potwierdź chęć uruchomienia programu jako administrator - w oknie wiersza polecenia, które zostanie otwarte możesz skorzystać z diskparta.

Podczas operacji chyba nie grasz w GTA4 ? Włącz dziennik na chwile i podaj to dodatkowe info.

Na tej partycji znajduje się WinRE - środowisko odzyskiwania na wypadek awarii i przy braku płyty DVD z systemem, oraz w wersjach Ultimate, Business i Enterprise, korzysta z niej BitLocker. To nie jest partycja rozruchowa, w pełnym tego słowa znaczeniu.

System się broni przed uszkodzeniem(zablokował wszystkie operacje na partycji), jeśli skasujesz tą partycje to system się nie uruchomi bez naprawy mbr.

Możesz użyć innego programu który to robi przy starcie, ale jak pisałem wcześniej jakakolwiek operacja może uniemożliwić start systemu.

użyj np.EASEUS Partition Master

Ponowne uruchomienie nie daje rezultatów. Włączenie dziennika również. Po usunięciu partycji recovery, która nie jest mi do niczego potrzebna (mam czystą instalkę i sterowniki oraz nalepkę z kodem), zapragnąłem mieć na tej partycji linuxa (chciałem go spróbować co i jak, wiem, że mogłem prosto z pendrive, ale to nie ta sama wydajność). Zainstalowałem, ale gdy okazało się, że nie chce współpracować z niektórymi urządzeniami, sformatowałem dysk z poziomu Windowsa, usunąłem Gruba, poprzez naprawę systemu z płyty (komenda bootsect /nt60 SYS /force /mbr). Wszystko było ok, aż zainstalowałem obok Windowsa 7 system Vista (7 nie radzi sobie z VAGCOMEM), ale ten również odmówił współpracy. Sformatowałem dysk z poziomu Zarządzania dyskami, ale nie mogłem usunąć pozycji Microsoft Windows Vista z bootloadera. Usunąłem go komendą bootedit /delete {…} /cleanup. I od tego właśnie momentu nie mam dostępu do tej partycji.

Samo włączenie nie może dać żadnych rezultatów…Chodzi o treść zarejestrowanego zdarzenia w Podgląd zdarzeń ,w dzienniku Aplikacja lub System - znajdź to zdarzenie i podaj jego treść (będzie jednym z pierwszych z góry - po próbie formatowania)

Dużo działo się na tym dysku .Spróbuj kolejny raz naprawić MBR:

bootrec /fixmbr

bootrec /rebuildbcd

Naprawa MBR nic nie dała. Dziennik zdarzeń nie zarejestrował błędów

spróbuj poza systemem zrobić partycje np tym Gparted

Już ściągam Gparted.

BTW, próbowałem wykorzystać Instalatora Windows 7. Niby sformatował, a partycji jak ni było tak nie ma