Jak uzyskać dźwięk 5.1/7.1 - Płyta główna Gigabyte GA-H81M-S2H

Witam , mam mały problem , za bardzo nie wiem jak i czym się podłączyć do tej płyty aby amplituner dostał sygnał 5.1.  Płyta niestety nie ma pinów S/pdif , jedyne co znalazłem w instrukcji to " Aby skonfigurować dźwięk 7.1-kanałowy, musisz użyć modułu przedniego panelu HD audio i włączyć funkcję wielokanałowego dźwięku za pośrednictwem sterownika audio"  Nie chodzi tutaj chyba o to żebym zwykłym kablem  chinch (amplituner) -> jack (komputer) się wpiął , bo to przecież  kabel jack to tylko stereo. Ogólnie z amplitunera wychodzę Coaxialem, Na starej płycie głównej byłem wpięty bezpośrednio do pinów S/pdif dziwną przejściówką którą wynalazłem w jakimś sklepie komputerowym - S/pdif na Coaxial. Tutaj na płycie głównej mam tylko piny F-AUDIO do których ta kostka od przejściówki s/pdif nie pasuje. 

Jeśli płyta nie ma spdif (to podstawowy chipset więc nie dziwne) to albo podłączysz się po chinch, albo czeka cię zakup zewnętrznej dźwiękówki.

no rozumiem  że nie ma spdif , ale w takim razie jak podłączyć się po chinchach? (nie chodzi mi tu stereo) w specyfikacji płyty niby jest napisane

Na dźwiękówce masz 3 wyjścia mini-jack, dla głośników przód, tył, sub.

a mógłbyś mi jeszcze tylko wyjaśnić o co im chodzi w takim razie w instrukcji płyty - " Aby skonfigurować dźwięk 7.1-kanałowy, musisz użyć modułu przedniego panelu HD audio …"