Jak uzyskać dźwięk 5.1/7.1 - Płyta główna Gigabyte GA-H81M-S2H

(Hiryczekpolska) #1

Witam , mam mały problem , za bardzo nie wiem jak i czym się podłączyć do tej płyty aby amplituner dostał sygnał 5.1.  Płyta niestety nie ma pinów S/pdif , jedyne co znalazłem w instrukcji to " Aby skonfigurować dźwięk 7.1-kanałowy, musisz użyć modułu przedniego panelu HD audio i włączyć funkcję wielokanałowego dźwięku za pośrednictwem sterownika audio"  Nie chodzi tutaj chyba o to żebym zwykłym kablem  chinch (amplituner) -> jack (komputer) się wpiął , bo to przecież  kabel jack to tylko stereo. Ogólnie z amplitunera wychodzę Coaxialem, Na starej płycie głównej byłem wpięty bezpośrednio do pinów S/pdif dziwną przejściówką którą wynalazłem w jakimś sklepie komputerowym - S/pdif na Coaxial. Tutaj na płycie głównej mam tylko piny F-AUDIO do których ta kostka od przejściówki s/pdif nie pasuje. 

(Longhorn2009) #2

Jeśli płyta nie ma spdif (to podstawowy chipset więc nie dziwne) to albo podłączysz się po chinch, albo czeka cię zakup zewnętrznej dźwiękówki.

(Hiryczekpolska) #3

no rozumiem  że nie ma spdif , ale w takim razie jak podłączyć się po chinchach? (nie chodzi mi tu stereo) w specyfikacji płyty niby jest napisane

(Longhorn2009) #4

Na dźwiękówce masz 3 wyjścia mini-jack, dla głośników przód, tył, sub.

(Hiryczekpolska) #5

a mógłbyś mi jeszcze tylko wyjaśnić o co im chodzi w takim razie w instrukcji płyty - " Aby skonfigurować dźwięk 7.1-kanałowy, musisz użyć modułu przedniego panelu HD audio …"