Jak uzyskać napięcie 24V z zasilacza

(PZwitam) #1

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

(PZwitam) #2

PS. nie chcę podłączać do złączki molex bo nie mogę już obciążać zasilacza bo gdy podłączyłem jeden to po 24h komputer się wyłączał a zasilacz podczas pracy grzał się nie muszę chyba tłumaczyć dlaczego… chyba że jak tego nikt nie zrozumie to powiem na czym ten problem polega otóż gdy zasilacz grzeje się do pewnej temp. to chłodzenie tam znajdujące zaczyna się głośniej kręcić a jeśli tak się dzieje(a nie jest ono zaprojektowane do cichej pracy)to w pewnym momencie napięcie jakie generuje znajduje swoją granicę bo tak zostały zaprojektowane lipne zasilacze do niższych parametrów niż zostały przedstawione na naklejce obok i w sieci :slight_smile: dlatego nie chcę by mi system padał przez ten problem teraz gdy ten wiatrak jest odłączony to nie wyłączył się komputer a to dlatego że zasilacz nie jest przez niego przeciążany :slight_smile: dlatego proszę by wstawiły się tu osoby o nowych pomysłach mogących pomóc mi w tym pomyśle by sami w przyszłości mogli skozrystać z niego bo jeśli mi się powiedzie to podam ekperyment tutaj na tależu i nikt nie będzie miał wątpliwości co do tego pomysłu a tym bardziej eksperymentu :slight_smile:

(PZwitam) #3

proszę o pomoc bo nie uważam siebie za Boga i chcę by ten pomysł się sprawdził(nie tylko u mnie) :slight_smile:

(bachus) #4

Po cholerę tworzysz te durnowate tematy? W czym widzisz problem, żeby podłączyć pod najzwyklejszy zasilacz 12V (ostatnio kupowałem kilka na Aliexpress, cena poniżej $2, ew. możesz poszukać od jakiegoś starego routera domowego, switcha, to standardowe napięcie), rozciąć kabelek i zamontować na nim dwa żeńskie gniazda Molex? Po co tworzysz ponownie dyskusje o napięciu 24V?

(daras28-82) #5

Podłączenie równolegle pod molexa da ten sam efekt.
BTW, po co ci tak hałaśliwe wentylatory?

(bachus) #6

Nie wiem, czy widziałeś ostatni wątek - kolega uważa, że jak podłącza dwa wentylatory 12V do jednej linii, to potrzebuje 24V. Traktuj proszę wątek z przymróżeniem oka i uważa, że jak wentylatory przystosowane do 12V prądu stałego dostaną 24V, to będą się kręcić pewniej i skuteczniej.

(daras28-82) #7

On chce je szeregowo podłączyć, wtedy uzyska 12V na każdym co jak napisałem wyżej daje ten sam efekt.
Polecił bym odpowiednią przejściówkę z molexa na 6 wentyli ale z trolem zawracającym dupę nie ma co dyskutować.
Wnoszę po zamknięcie tego dubla.

(LORDEK) #8

Ten temat został automatycznie zamknięty po 67 minutach. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.