Jak używać szyfrowania w SSD

Witam.

Po utracie niezawodności pracy dysku HDD, postanowiłem tym razem kupić SSD. Dyst OCZ Petrol z sprzętowym szyfrowaniem AES. Pojawia się pytanie jak owo szyfrowanie działa? Czy muszę mieć jakiś program typu truecrypt i nim szyfrować, a dysk po prostu będzie dzięki wsparciu sprzętowym robił to w locie, czy jest jakaś dodatkowa opcja, np. w biosie, gdzie zakładam hasło na dysk i podaje je przy każdym uruchomieniu komputera zaraz po post? Jak się z tego koszysta?

Ostatni post jak i cały temat powinien wyjaśnić sprawę: klik (tłumaczyło Google :slight_smile: )

Artykuł fajny, ale, czy nie wynika z niego, że jak bios nie wspiera używania hasła, to dysk na moim lapku może nie działać? Nie odpowiada tez na pytanie, czy jak nie mam w biosie opcji z hasłem na dysk, to w wypadku szyfrowania w programie truecrypt, to CPU czy SSD jest odpowiedzialny za wspomaganie szyfrowania AES. Jeżeli cpu, to cały ten sprzęt w SSD będzie się marnował, a procek będzie mi spowalniał pracę, z uwagi na ciągłe szyfrowanie :frowning: