Jak używać wine ? (Linux Olá!)

created successfully - utworzono pomyślnie czyli jest dobrze :slight_smile:

// Połączono posty.

Mój angielski perfekcyjny nie jest ale z tymi sterownikami nvidia to chyba chodzi o to, że nie wspierają Twojej karty graficznej.

Z tym, że nie wspierają mojej karty graficznej, to wyczytałem, ale napisałem to, ponieważ może jest tam coś, czego nie zrozumiałem…

Możliwe, że sterowniki są złe, ponieważ nie wiem, czy pobrałem dobre, a pobrałem do 7series, a domyślam się, że moja karta graficzna jest z tej serii, chodź mogę się mylić (na windowsie używałem tych sterowników i wszystko było ok, ale wiadomo, Linux to nie windows)

Patrzyłeś na stronie producenta Ola Dom?

http://ola-os.com/forum/viewtopic.php?t=185

Coś tam się niby zaintalowało, ale nie jestem pewien, czy można jakoś sprawdzić, czy sterowniki zostały zainstalowane ?

Zresetuj kompa i zobacz czy grafika będzie lepiej wyświetlana…

Jest chyba lepiej, ponieważ wcześniej na dolnym pasku nie widziałem takiej małej białej kreski, ale możliwe, że po prostu go ignorowałem, ale wine nie działa wcale szybciej. Wine zaktualizowałem do wersji 1.0.

Pokaż wynik polecenia:

glxinfo | grep direct

Po wpisaniu polecenia:

glxinfo | grep direct

wyświetla:

direct rendering: No

OpenGL renderer string: Mesa GLX Indirect

Czyli nie masz prawidłowo zainstalowanych sterowników (nie działa akceleracja 3D).

Tylko, że akceleracja 3d i tak nie mogła by mi działać, ponieważ na razie wciąż używam linuxa na maszynie wirtualnej, może dziś zainstaluję na dysku.