Jak w Firefoksie uruchamiać plik z pobierania?

Mam najnowszą wersję Firefoksa tzn. 3.6.12 i zawsze mnie zastanawia jeden fakt. O ile w Internet Explorer, przy pobieraniu pliku jest możliwość kliknięcia opcji “Uruchom”, o tyle nie wiem jak takie coś zrobić w Firefoksie, aby nie musieć pobierać za każdym razem jakiejś instalki, tylko ją od razu uruchomić. Da się tak? Ktoś wie, jak to w opcjach ustawić?

Kliknij na ten ten plik w okienku “pobieranie plików” Jeśli już ono Ci się zamknęło to naciśnij CTRL + J i wtedy klikaj na liście pobranych plików na ten, który chcesz uruchomić.

sciągnij wtyczke opendownload

Ten dodatek nic nie wniósł, a klikając na plik ppm nie mam tam takiej opcji Uruchom.

A czy ja pisałem o PPM? Klikasz na tej liście LPM jak na każdy inny plik :wink:

Przy niektórych typach plików po kliknięciu PPM będziesz miała opcję “Otwórz” co jest równoznaczne z uruchomieniem pliku/programu.

Rozumiem.

Chyba też chodzi o to, czy przy wyborze akcji zaznaczono na dole pole wyboru “Zapamiętaj tę decyzję”. Jeśli o to chodzi, trzeba by było wiedzieć, w jakim pliku konfiguracji to zmienić, by znowu wybrać akcję dla np. plików *.exe.

No właśnie, a ja za bardzo nie wiem gdzie to zmienić.

@Karolinah

Nie jestem pewny, ale spróbuj zmienić w tym wpisie:

user_pref(“pref.downloads.disable_button.edit_actions”, false);

na “true”, zależnie co tam masz na końcu napisane.

Pozycja ta znajduje się w Twoim katalogu profilu Firefoxa, w pliku prefs.js.

No i jeszcze tutaj na ten temat:

http://www.forum.eprogramy.net/Firefox- … -t556.html .

Albo tutaj:

Preferencje => Aplikacje => wpisać typ pliku => Zawsze pytaj.

Spróbuję i dam znać. Dziękuję.

Dodane 07.12.2010 (Wt) 8:51

Nigdzie nie mam takiego pliku prefs.js. Podaj dokładną ścieżkę. Póki co żaden dodatek ani opcja nie pomogła i nie mogę uruchomić przy pobieraniu opcji Uruchom.