Jak w trybie DualView wygasic jeden monitor?

Witam. Mam pytanko, czy ktoś może ma jakiś pomysł jak po podłączeniu dwóch monitorów do komputera i ustawieniu ich w tryb DualView włączyć na jednym z nich screensaver??? Sytuacje mam taką, że do Laptopa (karta graficzna Nvidia GF 8400GS) podłączyłem monitor, ustawiłem tryb j/w i np. w momencie gdy na podłączonym monitorze chcę oglądać jakiś film to monitor laptopa niepotrzebnie pracuje. Kombinowałem już z “shutter’em”, przeglądałem ustawienia “UltraMon” i “Display Fussion” i NIC:( Musi być jakiś sposób… a może coś mi umknęło … help :!:

Tak. możesz po prostu zamknąć laptopa. Ustaw tylko w opcjach zasilania, żeby ci się wtedy nie wyłączał ani nie hibernował.

Fakt! na to nie wpadłem :wink: Dzięki za podpowiedz. Działa to, z tym, że nie zupełnie o to mi chodziło… po zamknięciu pokrywy zmienia się ekran główny, cała zawartość z monitora laptopa wędruje na drugi monitor i nie byłoby w tym nic złego ale po ustawieniu dwóch różnych tapet w UltraMon robi się straszna kaszana, Vista, albo UltraMon ( nie wiem, kto tu wini ) ma problemy z przeskalowaniem wielkości tapet a do tego obydwie upycha na jednym ekranie. Ogólnie wszystko da się obejść, można tez zrezygnować z dwóch różnych tapet ale miałem nadzieje ze znajdzie się jakaś komenda lub program który pozwoli wygasić jeden monitor :confused:

Powiem ci tak, też kiedyś próbowałem z tym walczyć i dość szybko się poddałem. Fakt - po zamknięciu pokrywy monitor podłączony traktowany jest jako główny i jedyny. Ja, kiedy nie chcę mi się za bardzo bawić to po prostu przymykam laptopa i odwracam go, żeby nie świecił mi po oczach. Czasem też po prostu ściemniam maksymalnie obraz w laptopie i tak zostawiam.

Pozdrawiam.