Jak w Ubuntu doinstalować KDE 4.1?

Tak jak w temacie:)

// Połączono posty.

mam GNOME, ale chce przetestować kde 4.1

Benia24 , a czy próbowałeś/aś zajrzeć na stronę KDE? jeśli masz 8.10 to jest w repo… jeśli 8.04 tak jak ja to podeślę repo ;]

To proste - przez dodaj/usuń programy. Albo synaptica. Albo konsolę:

sudo apt-get install kubuntu-desktop kde-core

Pobierze się około 350MB, podczas instalacji będzie można wybrać domyślne środowisko. Powyższe polecenie działało w starym 6.06, w najnowszym pakiet może być nieco inaczej nazwany, np. mogą (ale nie muszą) być dwie wersje kde do wyboru (3 i 4). Podczas logowania będzie można wybrać środowisko graficzne, natomiast porgramy i dokumenty będą dostępne zarówno w KDE jak i Gnome.

Można jeszcze doinstalować xfce. W linuksie może być wiele środowisk graficznych- pamiątam jak kiedyś instalowałem Mandrivę i zainstalowałem ich 5, z jednego to nawet nie wiedziałem jak się wylogować, bo nie miało stosownej ikonki :x

to jest to polecenie? sudo apt-get install kubuntu-desktop? Czy to jest polecenie do zainstalowania kde 3.5?

Benia24 , to zależy… masz 8.10 czy 8.04? jeśli 8.10 to pewnie zainstaluje kde 4.1 a jak 8.04 to 3.5.x ;]

Tak, również o to mi chodziło, mając nadzieję, że się domyślisz tego polecenia. Oczywiście tylko dla wersji 8.10 jest standardowo KDE4.

Pozdrawiam!

polecenie

sudo apt-get kubuntu-desktop kubuntu-default-settings

i masz kde 4