Jak w Viście włączyć czyszczenie pliku stronicowania?

Jak w Windows Vista Home Basic ustawić w rejestrze, aby podczas wyłączania komputera. Musi być to w rejestrze. Nie chce instalować żadnego programu do tego oraz sposoby z użyciem Zasad grup też odpadają, bo to Home Basic. Sądze, że trzeba jedną wartość w rejestrze zmienić jakto było w XP.

A czy sposób na to z XP teź by zadziałał?

ale wtedy będzie ci się z dwie minuty wyłączał komputer, nie polecam takiego ustawienia, no chyba że jesteś baaardzo cierpliwy

ola_t , Ja to doskonale wiem, miałem tak w XP, ale nadal szukam odpowiedzi na pytanie, bo chce sprawdzić, czy za to nie będzie się minimalnie szybciej włączał. :smiley:

a w XP szybciej się włączał?

jeśli tak, to było to rzędu 5 sekund, a w porównaniu z dwiema minutami to chyba się nieopłaca

Poszukać to się nie chce, 5 sekund bytowania w google i Masz odpowiedź.

http://www.vistax64.com/tutorials/15732 … tdown.html

daj odpowiedź jak i co, czy się opłacało

rokko , dzięki już to zrobiłem. Teraz tylko sprawdze czy się opłacało. :shock:

i jak?

Czas:

Ładowanie systemu z uwzględnieniem tego>> Nie liczy się ładowanie BIOSu, tylko dopiero czas mierzyłem od ładowania jądra systemu. Koniec testu był gdy pokazał się już ekran logowania (wyboru użytkownika).

Wyłaczanie komputera było jak użytkownik był zalogowany. Oto wyniki:

bez tweaku: ładowanie systemu: 40 sek. zamykanie systemu: 14 sek.

Z tweakiem: ładowanie systemu: 33 sek. zamykanie systemu: 68 sek.

Po za tym widzę, że Windows po zastowowaniu tweaku, przy każdym jej uruchomieniu kilka minut go odbudowuje i dysk twardy ciągle chodzi. I za dużo czasu się traci. Faktycznie 5 sekund.

fajny teścik :slight_smile:

Panowie, a używacie w Windows Vista opcji Wstrzymaj lub Hibernuj?

Naprawdę polecam. W XP można było odczuć spowolnienie po wielokrotnym używaniu tej funkcji. W Vista jest inaczej.

a więc czy dla 7 sekund zysku warto poświęcić 54 sekundy straty + późniejsze mielenie dysku?

wg mnie nie