Jak walczyć z wirusami?

Witam.

Od kliku dni mam ogromny problem z wirusami. Co chwile program antywirusowy Avast informuje mnie, że pojawił mi się nowy wirus, ale niestety większość z nich nie potrafi usunąć. CW Shredder, Spybot i skanery on-line mks czy panda też nie dawają rady ich usunąć. Usuwam też wpisy za pomocą Hijack This, ale to działa na chwilę. Po jakimś czasie wpis wraca. Jedyna metoda to tryb awaryjny, ale chwilę posiedzię w internecie i sytuacja się powtarza. Usuwam też wpisy z autostart (msconfig), ale po restarcie systemu znow tam wracają. Co robic???

Mógłbyś podać dokładny opis/ścieżkę tych wirusów?

A przy usuwaniu masz wyłączone przywracanie systemu??

I nie ma przywracania systemu.

no i na jakie strony wchodzisz bo najwiecej jest wirusów na stronach xxxx :wink: :wink:

Wklej może loga tu. Koledzy sprawdzą i doradzą jak usunąć. Może jednak coś nie tak robisz. :smiley:

Zauważyłem, że jak chwilę posiedzię na Google zaczynają się poważne problemy. Wystarczy, że coś wpisze do wyszukiwarki za kilka chwil mam alarm o wirusie. Czy to nie dziwne???


Właśnie wpakwał mi sie trojan z plikiem systime.exe i nic nie robiłem!


Nie pisz posta pod postem. Używaj funkcji zmień. Lazikar

Jak mówił lazikar podaj log w odpowiednim dziale, poinstruujemy Cię odpowiednio, powinno dać się to usunąć na stałe.

Masz zaporę internetową na kompie ( firewall) ??

Jaki system.

Jak masz XP to avast ma funkcje scanowania przy starcie kompa,jak odpalisz awasta w menu masz opcje ustaw scanowanie podczas rozruchu i harmonogram i uruchom komp.

Jak nic użyj Pande Platinium7 ,później ją odinstaluj ma zostać w systemie tylko jeden antywirus.

Zrób scan i na końcu wklej log.

http://www.centrumxp.pl/forum/viewtopic … 533#159533