Jak wentylator do Athlona X2?

Witam.

Mam procesor Athlon X2 3600 BOX z wentylatorem, który myślałem, że będzie cicho pracował, a jest inaczej… (czy to normalne?)

jeżeli nie to jakbyście polecili wentylator z radiatorem, który będzie o bardzo dużo cichszy(niesłyszalny lub prawie) od boxowego? cena do 40-60zł

Pozdrawiam.

boxowy wentyl ? jeśli tak to jest to standart ;]

najlepszy wybór w tej cenie i naprawdecichy (wiem bo mam )

http://www.komputronik.pl/Wentylatory_/ … ,id,21957/

a miałeś tez boxowy? jest naprawdę dużo cichszy od tego boxowego i czy jest też wydajny? czy opłaca się taki kupować?

heh różnica jak dzień i noc ;]

ten jest niesłyszalny jak pierwszy raz włączyłem po zamontowaniu to się wystraszyłem że niedziała !!

jest wydajny

ale temp lekko wzrosła ale ja mam paste za 5 zł więc możliwe że dlatego ale i tak jest chłodny :stuck_out_tongue:

tak !

bo jedyna firma która robi ciche colery i tanie w odróżnieniu od większości colerów prestiżowych firm jak zalman pentagram itp ;]

Złączono Posta : 09.03.2007 (Pią) 23:56

pozatym poczytaj komentarze na komputroniku :stuck_out_tongue:

wbrew temu co twierdzi pewiem użytkownik komputronik sam sobie niepiszxe komentarzy ;] (pozdro wigrus ;] )

a jaki masz procesor?

ja mam 1h włączony komp i everest pokazuje temp. procesora 25 stopni (chodzi sam net)

A C&Q nie można włączyć? Obniża prędkość wiatraków, sam mam narazie box

a i z 3000 obrotów/min zszedł na 1600 i jedynie grafa mi hałasuje.

hee a co ja nie czytałem komentarzy, wiem, że piszą czasem :negatywne" komenty, ale ja pisałem o tych co chwalą badziewia :smiley:

a jak to się włącza i obniża?

Ja bez c’n’q mam 950rpm i 36 stopni.

65

http://sklep.komputronik.pl/Wentylatory … ,id,23979/

może kupisz taniej w innym sklepie.

może tak, może nie, ale bechmark i komputronik mają identyczne, czasami kopiują z innych np proline.

wgraj sterownik do c’n’q (ze strony Amd) i włącz tą funkcję w biosie, jeśli nie jestr włączona i płyta ją obsluguje

jakie masz temp? może obniż obroty z np speedfana lub programu dodanego do płyty (jeśli taki dali), lub kupić jakiś regulator do sterowania obrotami.

bo jest to ten sam sklep …

benchmarka obsługuje komputronik ma skrypt komputronika i ten sam towar jest to jeden i ten sam sklep pod dwiema nazwami ;]

czasami to użytkownicy podjarani czymś piszą wszędzie gdzie się da komentarze

by w komputroniku komentować nietrzeba koniecznie u nich coś kupić

co to jest te c’n’q?

Core Temp pokazuje mi, że mam średnio 30 stopni.

Do ilu stopni mogę procka podkręcać?

W biosie mogę zmienić częstotliwość przez ustawianie 200, 201, 202…208 (nie pamiętam jak to się nazywa)

Cool and Quite

http://en.wikipedia.org/wiki/Cool’n’Quiet

megaherce. Podnosisz je o 10MHz sprawdzasz stabilnośc w windzie, podnosisz, sprawdzasz itp. Uważasz na pamięci, napięcia (ieraz trzeba podnieść - ale bez szaleństw), HT.

wiem, że megaherce ale to co podnoszę magistralę czy FSB czy coś takiego?

jak sprawdzać napięcie i pamięci? jaka jest opcja na podnoszenie pamięci (jak się mniej więcej nazywa w biosie)?

ja przy podkręcaniu kompa spr tylko temp. jest ok 2050Mhz i ok 30 stopni