Jak wgrać bios hp nc8000

Podobno w tych laptopach bios był wgrywany na dysk twardy, a co jeżeli dysk pada jak wgrać bios na nowy dysk ?

Z prób moich wyszło: pobrałem oprogramowane HPSoftPaq Download Manager, tam pobrałem nowszy bios (plik sp35692.exe)

uruchomiłem ten plik na innym komputerze, po rozpakowaniu powstaje nowy katalog:

c:\SwSetup\sp35692\

a w nim pliki:

SP35692.CVA, WSSP35692.rtf, 68BAR.CAB,

I teraz co z tymi plikami zrobić nagrać na płytę cd czy cd bootowalny? co dalej? Czy może te pliki wgrać na nowy dysk i jakoś je uruchomić? jakiejś konkretnej instrukcji na stronach hp nie znalazłem.

Dodam iż ten padnięty laptop hp nc8000 ma 1 dysk 40 gb (uszkodzony) i 80 gb (dobry który chcę zamontować).

Dodam również iż do biosu mogę wejść jedynie z podpiętym starym dyskiem, podpinając nowy dysk do biosu nie wejdę, jest jedynie “ekran powitalny”.

Nie mam już koncepcji nie mam już pomysłów, szukam pomocy ja wgrać bios.

BIOS jest zawsze instalowany do układu scalonego, tzw. CMOSa, na płycie głównej komputera!

Natomiast sposobów instalowania BIOSu jest faktycznie masa. Musisz znać instrukcje swojego laptopa pod tym względem.

Chciałbym poznać choć 1 sposób ale udany na instalacje biosu do tego modelu, instrukcji do tego modelu nie znalazłem.

Wspomniałem o tym iż na uszkodzonym dysku do biosu można wejść, a z podpiętym nowym (sprawnym) dyskiem już nie można. Dlatego podejrzewam iż bios mógł być instalowany na hdd w tym modelu laptopa (choć nie wykluczam ze mogło być inaczej).

W serii “nc” bios wgrywa się pod windowsem narzędziem które jest dostarczane razem z BIOS-em. Jeżeli nie masz exe to musisz pobrać HPQFlash for HP Notebook System BIOS (68BAR ROM) - Microsoft Windows-Based.

Co do dysku czy ten dysk aby na pewno będzie działał z tym modelem?

System Drive Support	 	 


Primary Hard Drives	 	 

30-GB 4200 rpm SMART Hard Drive	Up to 2	Dedicated hard drive bay and/or MultiBay

40-GB 5400 rpm SMART Hard Drive	Up to 2	Dedicated hard drive bay and/or MultiBay

60-GB 5400 rpm SMART Hard Drive	Up to 2	Dedicated hard drive bay and/or MultiBay

80-GB 5400 rpm SMART Hard Drive	Up to 2	Dedicated hard drive bay and/or MultiBay

60-GB 7200 rpm SMART Hard Drive

a co potem? i co w przypadku gdy to nie odbywa się pod windowsem? bo dysk padł? jaka inna opcja pozostaje?

Na stronie są BIOSY do tworzenia na dyskietkach, ale musiałbyś znaleźć stację dyskietek zewnętrzną kompatybilną z tym modelem.

BIOS NIE JEST INSTALOWANY NA DYSKU TWARDYM! NIGDY!

Zwyczajnie ten model nie obsłuży nowego dysku.

Też tak mi się wydaje ten laptop jest dość leciwy już (sam mam laptopa z tej serii) i prawdopodobnie masz dysk 80 GB z 7200 obrotów. Według specyfikacji HP ten laptop obsługuje 80GB na 5400 obrotów.

mam dysk Toshiba MK8026GAX wg specyfikacji jest to 5400 RPM, na ATA-100

http://www.superwarehouse.com/Toshiba_MK8026GAX_SuperSlim_80GB_Hard_Drive/HDD2191/ps/414606

A poprzedni dysk to: Hitachi HTS541040G9AT00

stacji dyskietek do tego modelu nie posiadam.

W zasadzie po co chcesz zmieniać BIOS ?

Bo skoro dysku Ci nie wykrywa i dlatego chcesz robić upgrade BIOSu to sobie daruj nie widziałem w zmianach tych biosów wpisów o poszerzeniu listy obsługiwanych dysków. Trafiłeś na taki, który nie działa z tym laptopem.

Stacji dyskietek nie posiadasz bo to nie było standardowe wyposażenie. Stacje dyskietek dokupowało się oddzielnie i montowało zamiast cd-romu w Multi-Bayu.

profilaktyczna aktualizacja biosu nikomu nie zaszkodziła, a w tym wypadku bios oryginalny jest z 2004 roku a najnowszy z 2007, a chciałbym aby ten laptop jeszcze chwilę posłużył.

z dyskiem sprawdzałem winien być obsługiwany, ale czemu nie jest to nie wiem.

temat do zamknięcia.