Jak Windows 7 będzie chodził na moim kompie


(Robert T6) #1

Mam do was pytanie.Czy Windows 7 na mojej obecnej konfiguracji:Intel Celeron D346 3,06ghz,2GB RAM DDR400,Nvidia Geforce 6800XT 128MB RAM DDR AGPX8 dysk Western Digital 160GB z czego partycja ma 74,5GB nie będzie miał kłopotów z wydajnością.Chodzi mi między innymi czy będzie się szybciej włączał i wyłączał,szybciej będą mi chodzić programy,i czy będę mógł grać, czy będzie szybszy od mojego Windowsa XP Home Edition SP3.Odpowiedź zostawiam już wam :slight_smile:


(system) #2

oczywiście że będzie działać


(slawex1983) #3

Skąd wiesz, że to Twój system marzeń skoro nigdy z niego nie korzystałeś.


(Bani8882) #4

bardzo podobnie wyglądają wymagania sprzętowe "bogatszych" wersji Windows Vista (czyli Home Premium, Business oraz Ultimate). W tym przypadku również zalecany jest CPU 1 GHZ, 1 GB RAM-u, 15 GB wolnego dysku oraz karta graficzna z DX9 i 128 MB RAM.


(Robert T6) #5

jak to nie korzystałem używałem go na virtualu jest zarąbisty slawex1983


(slawex1983) #6

Od Xp nie będzie szybszy.


(Gardner) #7

W ogóle co to za pytanie... jeżeli używałeś i dobrze Ci działał Win7 na maszynie wirtualnej, która była uruchomiona na Windows XP, który swoje z RAMu zabiera + jakieś inne programy działające w tle XP'ka, to nie musisz się zbytnio martwić o działanie Windows 7 samodzielnie. Poza tym jeżeli udałoby Ci się uruchomić Vistę na tym sprzęcie, to Windows 7 także udałoby Ci się na nim uruchomić, bo jak CZ-owicz - Vista i 7 mają podobne wymagania sprzętowe.


(ahonen97) #8

OD xp win7 jest dużo szybszy bo vista jest tez szybsza


(slawex1983) #9

ahonen włącz viste i xp jednocześnie na takich samych nowoczesnych komputerach. Gwarantuje, że XP będzie szybszy.


(system) #10

Nie na każdym komputerze taki wynik będzie, wiem coś o tym ;-D Nieraz wygrywa XP, nieraz 7 ablo Vista tu nie ma reguły.


(Adriank1997) #11

Co? Vista szybsza od XP? Co ty człowieku gadasz? Nigdy nie używałeś to nie pleć bzdur! Co do tego, ze Windows 7 szybszy od XP to się zgodzę.


(Dick4) #12

hehe sluchajcie windows vista ma mniejsza wydajnosc niz xp sam sie przekonalem uwiszcie mi a mam dosyc dobry sprzet 4 gb ramu 2 rdzeniowy amd athlon 64 wiec powaznie nie gadajcie glupot x jest przynajmniej o 50% szybszy niz vista


(Bani8882) #13

Windows 7 jest chudszy od Visty więc wiadomo że śmiga lepiej...Visty nie zainstalował bym nigdy bo szkoda mi pieniędzy a poza tym zbędne animacje lagują komputer. :!:

-- Dodane 15.02.2009 (N) 10:35 --

Chcecie się lansować przed kumplami windows`em se7en napiszcie mi priv wiem jak przerobić idealnie :slight_smile:


(patrx95) #14

no fajnie kolejny temat z OTami w tle :confused:

a co do tematu to czy pójdzie mi win7 na moim sprzęcie poniżej

dodam jeszcze że mam na swoim kompie zainstalowanego opensusa i ubuntu i czy na vistę wystarczy 35 GB?


(Kamil Pro) #15

człowieku co ty gadasz?! vista jest znacznie szybsza i wydajniejsza od XP. na moim sprzęcie chodzi znacznie lepiej od XP, który jest strasznie niestabilny (raz chodzi szybko, raz wolno, a po 1 miesiącu i tak format) a vista śmiga i nie potrzeba jej ani defragmentować ani czyścić - sama to robi.


(patrx95) #16

omg i po co wy się kłucicie o to czy lepszy jest winXP, vista czy inny system

każdy wybiera ten system który mu odpowiada i zgadzam się w 100% z lukaszem_xd, że pomiędzy vistą a XP nie ma reguł


(slawex1983) #17

Chyba sam nie wierzysz w to co piszesz.


(fiesta) #18

I pierze brudne gacie i zmywa gary po rodzinnym obiedzie.

:stuck_out_tongue:


(dudpis) #19

Dobra dobrze ktoś pisze, że każdy se sam wybierze swój system. Ale to co napisał KaMiLiOnAiRe - rozwaliło mnie to... Chłopie pomyśl 5 razy zanim coś napiszesz, jakoś na moim kompie chodzi bez problemu od września 2008 (wtedy kompa kupiłem) i ani razu go nie resetowałem, ani formata nie robiłem --.--. Wcześniej również też dobrze chodził na duuuużo gorszym sprzęcie. Nie pisze o Viście bo nie miałem styczności. Xp chodzi cały czas tak samo, albo miałeś coś ze sprzętem, albo jesteś osobą która porządnie systemu nie potrafi utrzymać w stabilności, a to nie wymaga ani czasu, ani niczego...


(Kamil Pro) #20

no to gratulacje, pewnie używasz tylko przeglądarki i gg, a ten kto aktywnie używa komputera to rozumie to co pisałem. oczywiste jest, że ten kto prawie nic innego na komputerze nie robi poza przeglądaniem internetu i używaniem komunikatora nie jest zmuszony do formatowania komputera co krótki przedział czasu, ale ten kto dużo pracuje na komputerze z systemem takim jak XP jest do tego zmuszony, bo wydajnośc po miesiącu używania tego systemu jest żenująca, a vista radzi sobie znakomicie i system jest tak samo wydajny jak świeżo po instalacji

-- Dodane 15.02.2009 (N) 18:15 --

typowe dziecko neo, jakbyś chociaż trochę miał kontakt z tym systemem to byś nie pier***** takich głupot. system vista nie wymaga w ogóle systematycznej defragmentacji ze strony użytkownika tak jak XP (udowodnione - sprawdzałem zewn. programami defrag. które nie wykazywały konieczności defragmentacji dysku, którego fragmentacja przez pół roku mojego użytkowania visty jest na poziomie 1-2%, mimo że wykonuje bardzo dużo operacji na dyskach)