Jak włączyć DMA w XP.....?

Witam, jak włączyć DMA w XP…? Lata całe już korzystam z Xp, ostatnio chciałem coś nagrać przez Nero i widzę komunikat, że DMA wyłączone. Płytkę DVD nagrywało 45min! !!

Jak najprościej włączyć, jakim programikiem lub gdzie to DMA? Nie wiem jakim cudem się “wyłączyło”, podejrzewam, że to odinstalowanie któregoś programu z virtualnymi dyskami spowodowało ten fakt (Alkohol, Deamon Tools). Pozdrawiam

b5fd71d8296a38e4med.jpg

Taki błąd pojawia się najczęściej w przypadku, gdy kilkakrotnie pojawi się błąd podczas odczytu/zapisu płyty. Wtedy włączają się mechanizmy obronne XP (hehe), które blokują bezpośredni trasfer danych i przejmują nad nim kontrolę.

Rozwiązanie:

W menadżerze urządzeń odinstaluj kanał, na którym masz urządzenia z wyłączonym DMA, a po restarcie system wykryje go “na nowo”, przydzielając mu maksymalnie szybki typ transferu.

Do GRZEGORZCH :Niestety, to samo znalazłem w Google…mam poustawiane jak trzeba, a dalej “nie działa”. Teraz całkowicie koszmar, bo…wyłączyłem w Nero opcję wyświetlania tego komunikatu o DMA i żeby sprawdzić muszę nagrywać płytkę DVD :evil:

Prawym klawiszem na dany kanał w menadżerze kliklnąć, wybrać odinstaluj i po restarcie będzie dobrze. NA PEWNO.

P. S. Chyba że w biosie ktoś coś…

DZIAŁA :mrgreen: odinstalowałem, restart, znalazło, restart, działa, pozdro