Jak włączyć gniazdo mic

Tak jak w temacie jestem pewien ze mam wyłączone gniazdko mic w kompie poniewaz mikrofon mi nie dział a wszelkie inne próby “naprawy” tego problemy się nie powiodły może jeszcze być ze gniazdko jet zepsute ale najpierw wole sprawdzić ta jedną możliwość Proszę o pomoc

Nie działa z prostej przczyny. Zawsze mikrofon w Windzie jest ściszony (bynajmniej u mnie). Wejdź do Panel Sterowania, Dźwięki (…), Zaawansowane, później (jeśli nie masz kolumny Microphone/Mikrofon) w Opcje, Właściwości, zaznaczasz Microphone/Mikrofon, dajesz Ok. Po pojawieniu się kolumny Microphone przesuwasz suwak do góry i zaznaczasz wycisz… Po tym wszystko będzie działać.

Nom tak ale ja tam nie widze nigdzie tego Microphone/Mikrofon a pyzatym mi wcale wejścia przy karcie dzwiekowej nie działają … myślę ze są wyłączone bo kiedyś działały nawet jak słuchawki podłączam to nie działają ;/ :?

Zrób jak dawidson radził. Wcześniej w opcjach, właściwości zaznacz, żeby pokazywał Ci ustawienia do mikrofonu (przy nagrywaniu i odtwarzaniu).

Poszukaj w panelu starowania czegoś takiego jak “Menedżer efektów dźwiękowych” (może inaczej się nazywać w zależności od użytego sterownika). Sprawdź czy masz wyjścia poprawnie skonfigurowane. W menedżerze urządzeń wszystko ok ? Nie ma żadnych znaków zapytania przy urządzeniach itp. ?