Jak włączyć podświetlenie klawiatury w laptopie Acer Nitro 5?

Witam,
Mój laptop Acer Nitro 5 posiada podświetlenie klawiatury. Byłoby super gdyby nie jeden minus. Mianowicie chodzi mi o to, że po podłączeniu do ładowarki, klawiatura ciągle się świeci.
Jak “chodzi” na baterii podświetlenie świeci przez 30 sekund, później gaśnie i włącza się na nowo na 30 sekund po wciśnięciu jakiegoś klawisza.
I teraz pytanko. Czy jest możliwość włączenia jej na stałe? Czytałem na stronie acer, że niestety nie ma takiej możliwości, ale ja liczę na jakiś cud i przestanie mnie to irytować.
Szukałem jakieś opcji w biosie, pusto. W centrum mobilności, pusto. Zarządzanie energią też nic nie pomogło…

Liczę na to, że znajdzie się jakiś program do zarządzania ustawieniami klawiatury i będzie możliwość jej ciągłego świecenia.
Albo jakiś inny pomysł.

Dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

Pozdrawiam serdecznie!

Rzecz polega na tym, że zaprojektowano to tak w celu oszczędzania energii. Klawiatura nie świeci przez 30 sekund, tylko wyłącza się po 30 sekundach od ostatniego wciśnięcia klawisza. To akurat ma sens - używasz, to się świeci, nie używasz, to przechodzi w oszczędzanie energii.

A wiesz może czy można to jakoś zmienić?

Ustawienie jest zaprogramowane na stałe i obecnie nie można tego zmienić.

1 polubienie

ajjj, szkoda.

Dziękuję za informację.

Pozdrawiam!

Fn i F9 u mnie działa, więc nieprawda, że nie da się zmienić

Nic ciekawego nie wniosłeś do rozmowy.
W dodatku jak nie masz pojęcia to proszę się nie udzielać.

Temat można już zamknąć :slight_smile:

1 polubienie

Nowa wersja biosu 1.25 (Implement KB lighting timeout function) w końcu rozwiązuje problem z podświetleniem, a mianowicie pojawia się opcja w głównym menu włączenia i wyłączenia limitu czasowego.

https://www.acer.com/ac/pl/PL/content/home

Wiesz może jak to ogarnąć? ;p

nie wiem czy temat aktualny ale jeśli chodzi o klawiaturę to możesz wylaczyc ograniczenie czasowe w NitroSense w ustawieniach klawiatury

Cześć wiem że troszkę późno ale to tak proste włączyć klikasz: Fn i F9
I gotowe mam nadzieje że zadziała u mnie zadziałało

Czytanie ze zrozumieniem się kłania…

Na szybko dla laików, jak ja: wyłączasz lapka, potem uruchamiasz i od razu wciskasz szybko F2 aż nie pojawi się BIOS, tam strzałką przesuwasz kursor na MAIN, wchodzisz enterem, dalej strzalką w dół na Kayboard backlight timeout, tam znów enter, strzałką zmieniasz na Disabled, potwierdzasz enter, potem f10, save & exit i heja.

Klikan N w niro sense opcje i na dole 30 sec back light off i gotowe

Witam , wystarczy wejść w aplikacje ,nitro sens’’ po czym kliknąć w ikone zębatki w prawyn górnym rogu i wyłączyć opcje , wyłącz podświetlanie po 30s’’ i klawiatura już świeci cały czas
Pozdrawiam

a jak gaśnie mi po 30 sek nawet na zasilaczu?

Gdy włączysz NitroSense w gornym rogu obok zamknięcia tego panelu masz ikonkę ustawień i tam masz wyłącz podswietlanie po 30s, a potem jak bedzie ci sie swiecila to jasnosc mozesz regulować Fn+F9/F10