Jak włączyć rozpoznawanie mowy w Viście HP?

Witam!

Jest jakiś sposób na włączenie S. R. w Viście Home Premium? Jeśli tak to proszę o szczegółową pomoc.

Wersja PL czy en ?

W en nie ma problemu.

W wersji polskiej należy najpierw zainstalować angielski pakiet językowy, a później zmienić język wyswietlania na EN, jesli chcesz się bawić S-R .

Ale mimo wszystko speech recognition działa wyłacznie w języku angielskim, to znaczy, musisz mówić po angielsku aby komputer wiedział co chcesz zrobić, ale na dłuższa metę zabawa super, i co wazniejsze , szybciej pracuje się czasami mówiąc do kompa, nić robiąc to.

Bawię się już tą opcją 2 miesiące, i jest coraz lepiej, można dodawać do słownika S.R nowe słowa, dzieki czemu mozna podyktować adres strony www np dobreprogramy bez spellingu :slight_smile:

Mam PL i nie mogę ściągnąć EN mui bo mam Vistę Home Premium. Wiem, że jak już będzie po angielsku, ale mi to nie przerzkadza bo język znam :stuck_out_tongue:

Właściwie mam ten sam problem co kolega wyżej. Mam Vistę Home Premium w polskiej wersji językowej i przeszukałem już chyba całą sieć w poszukiwaniu odpowiedzi, jak zmienić pakiet jezykowy w Viście Home Premium, na angielski…

Wiem że w Viście Ultimate, albo Enterprice można to zrobić za pomocą Windows Update, ale niestety nie mam tej wersji i nie mogę tego zrobić tym sposobem. :?

Czytałem też gdzieś że mogę ściągnąć pakiet LIP, ale nie ma tam chyba jezyka angielskiego, ale wszystkie inne wersje językowe oprócz tych podstawowych w których rozpoznawanie mowy działa. :roll:

Czy ktoś byłby w stanie mi pomóc i być może reszcie użytkowników w takiej sytuacji?

Wszystko było by piętnie, ale jest jedno ale.

Tutaj jest pakiet angielski:

http://www.download.windowsupdate.com/m … 229875.exe

Ściągamy, naciskamy enter. Powinien pojawić się plik “lp.cab”

U mnie po chwili się sam kasował. Jak pod właściwościami tego pliku pokaże jego rozmiar, skopiujcie go, bądź uruchomcie, uniemożliwi to jego skasowanie.

Potem, gdy już mamy wyżej wymieniony plik wpisujemy w Start/uruchom “lpksetup” -->> potem “zainstaluj języki” i wskazujemy spakowany plik. Powinno w okienku się pojawić: Angielski English MUI 1,0 GB

I na tym radość się kończy. ■■■■! !!

Wita nas bardzo miły komunikat:

“Osiągnięto dozwoloną liczbę języków zainstalowanych na tym komputerze”

Limit?! Czyli 1 język – POLSKI

Pozdrawiam.

No to wspaniale… Dziękujemy bardzo Microsoft.