Jak włączyć sieć VPN w domowych warunkach

(dj1sklero) #1

Witam!

Potrzebuje założyć sobie sieć VPN w domu i kilku innych miejscach jak również na moim PDA z Windows Mobile. Pytanie moje jest takie, jakie rozwiązanie proponujecie, soft itp. zależy mi na tanich rozwiązaniach być może nawet darmowych :smiley: Chodzi o wymianę plików itp.

(Agatonster) #2

dj1sklero ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(mktos) #3

Podstawowy, bardzo prosty serwer VPN, jest dostępny nawet w klienckich wersjach Windows: http://www.winbookcorp.com/_technote/WBTA20000866.htm (XP) http://www.sevenforums.com/tutorials/45 ... tions.html (Windows 7). Pozwala na zarówno PPTP jak i L2TP/IPSec. Obydwa standardy są dość uniwersalne i spokojnie powinny pozwolić na połączenie się z Twoim komputerem z poziomu PDA z Windows Mobile.

Uznanym standardem, ale wymagającym zewnętrznego oprogramowania jest OpenVPN, zarówno serwer, jak i klient, są za darmo i są wolnym oprogramowaniem. Nie wiem jak z WM.

Być może niezbędne będzie włączenie opcji "VPN pass-through" w routerze oprócz przekierowania portów. Albo w ogóle możesz mieć problem, mój dostawca blokował porty (choć niby mam wszystkie) odpowiedzialne za VPN...

(Rovou5hou) #4

Zależy jaki sprzęt (systemy operacyjne) będą w użyciu. W większosci przypadków najprościej jest skorzystać z klienta Hamachi VPN. Masz wtedy z głowy stawianie serwera. Taka sieć jest nawet zarządzalna z poziomu WWW.

(dj1sklero) #5

Witam ponownie!

oto warunki troszkę się zmieniły mam serwer della poweredge 1850 na windows serwer 2003 sbs edycja 2010 dla men na nim bd miał virtualboxa z debianem serwer ten jest podpięty do internetu przez linuxa firewall dokładnie ipfire. W domu siedzę na Ubuntu i chce to spiąć w jakiegoś VPN;a sensownego oraz inne komputery na xp i win 7 mogę prosić o jakiej propozycje porady ?