Jak włączyć wymuszanie haseł?

Jestem administratorem komptera. Chciałbym aby drugiemu użytkownikowi (z ograniczeniami) co 30 dni wyskakiwał monit o zmianie hasła. Inaczej mówiąć, żeby co 30 dni zmieniał sobie hasło. Gdzie to ustawić??

Mam win XP prof z SP2

Może spróbuj pobawić się tym secpol.msc. Wpisz to w uruchom, ale wydaje mi się, że w xp nie da rady przydzielić określonych uprawnień tylko dla danego usera. Może utwórz nową grupę specjalnie dla tego usera i zmień jej te uprawnienia na takie jakie chcesz.

A to we właściwościach grupy??

Zaznajomiłem się teraz nieco szerzej z tym tematem i można ustawić w secpol.msc > zasady konta > zasady haseł > max. okres ważności hasła, potem wystarczy w panel sterowania > narzędzia administracyjne > zarządzanie komputerem > użytkownicy i grupy lokalne > użytkownicy wybrać usera i w jego właściwościach odznaczyć “Hasło nigdy nie wygasa”. Lecz wtedy nie będzie można ustawić różnych czasów wygasania hasła dla różnych użytkowników.

O ile dobrze rozumiem to jeśli ustawię że hasło wygasa po 30 dniach to po tym czasie podczas uruchamiania komputera użytkownikowi wyświetli się komunikat że musi zmienić hasło?? Dobrze rozumie ??

To mi nie przeszkadza. Wszystkim można ten sam czas ustawić.

Tak, dobrze rozumiesz.

Dzięki Damarus :slight_smile: