Jak wrócić do Visty po zainstalowaniu XP?

Witam! Mam pewien problem. Otóż posiadam laptopa Acer, w którym domyślnym systemem jest Windows Vista. Nie jest on na płycie, tylko gdzieś w pamięci laptopa. Instaluje się razem ze wszystkimi sterownikami itd. Vista nie podoba mi się zbytnio, więc zainstalowałem Win XP. Vista jest na dysku C:, a XP na D:. Problem w tym, że nie mogę odnaleźć sterowników do wszystkich podzespołów działających pod XP. Chciałbym wrócić do Visty, pod którą wszystko działało, jednak nie mogę wybrać, który system odpalić, bo zawsze pierwszy włącza się XP. Na dysku C: z Vistą nic nie zmieniałem. Chodzi tylko o to żeby odpalić system z C:, na którym jest Vista. Bardzo proszę o pomoc!

użyj tego

http://www.vistabootpro.org/

i dodaj w zakładce Manage OS Entries wpis do Visty i wtedy ją uruchomisz

a jak chcesz wrócić do Visty to poszukaj ukrytej parytcji

A da się tym programem zmienić wpis tak aby w oknie wyboru

vista - wcześniejsza wersja (xp) domyślnie odpalały sie xp-ki ?

ewentualnie jak to zrobić ?

z góry thx :lol:

chcesz mieć dwa systemy i domyślny XP?

jeśli tak to w w/w zakładce klikasz na XP i zaznaczasz Set as dafault->Apply updates

można również zmienić nazwy wyświetlanych OS

ja mam np. tak

niebieski jest domyślny

4358e59a51f3437bm.jpg

Czy mógłbyś dokładniej napisać jak użyć tego programu? Nie za bardzo wiem o co w nim chodzi.

Złączono Posta : 04.10.2007 (Czw) 0:25

Zaznaczam Vistę jako Default, Boot Drive C:, Current boot timeout 30 i jak daję apply, to wyskakuje błąd: VistaBootPRO detected an error while attempting to run the following command: default {default} i jeszcze jest timeout 30.

Złączono Posta : 04.10.2007 (Czw) 0:27

Jeśli mógłbyś, to napisz mi, gdzie szukać tej ukrytej partycji. U mnie jest F:. Z góry dzięki!

najpierw musisz dodać wpis dotyczący Visty, później ustawić go jako domyślny

czyli na początku

Add new OS Entry

podajesz lokalizację itp.

następnie zaznaczasz Vistę i Set as default

Robię wszystko jak piszesz. Po tym mam zrestartować kompa przez ten program? Jak to robię to i tak odpala się ciągle XP. Nie wiem o co w tym chodzi. Jeśli mógłbyś, to napisz jak uzyskać dostęp do ukrytej partycji.

jak włączasz komputer to masz na ekranie info w stylu