Jak współdzielić internet mobilny z laptopa na stacjonarnego

Witam, moj problem polega na tym, ze obecnie internet mam na bardzo wolnym laptopie, i jest to internet z karty sim, posiadam router od TP-LINK, bez anteny i chcialbym jakos kablem podlaczyc laptopa do routera i z routera kabel do nastepnego kompa, tak aby na obydwoch byl internet, jednak nie wiem jak to zrobic, okazalo sie ze mam kable niekrosowane, wiec bezposrednio sie nie da. I jestem troszke zielony w tych sprawach, wiec jezeli mozna to chcialbym po kroku wyjasnione co i jak, na obydwoch komputerach jest win 7.

Panel sterowania\Sieć i Internet\Połączenia sieciowe … Właściwości danego połączenia i zakładka udostępnianie.

a dalej postępować jakby tworzyć zwykłą sięć LAN z tym że oba kable do switcha w routerze i w stacjonarce bramą będzie IP przewodowej karty laptopa więc trzeba ustawić na nim ręcznie IP a na stacjonarce można to IP + 1 ustawić i po zawodach.

pzdr

pozdrawiam

Wiem, że to trochę głupie, ale mógłbyś mi to wytłumaczyć troszkę prościej? Bo jestem strasznie zielony, i nie wiem jak się tworzy sieć lan.

PS. Jestem już w właściwościach połączenia sieciowego, ale nie widzę tam zakładki z udostępnianiem, mógłbyś mi podać screena tego, gdzie ty to widzisz? Dziękuję.