Jak wstawić obrazek z Menedżera urządzeń na serwer?

Witam.

Mam taki krótkie pytanie.

Potrzebuję wrzucić obrazek z pełnej listy wraz z rozwiniętymi gałęziami z Menedżera urządzeń na forum i zhostować na zewnętrzny serwer, ale nie bardzo wiem jak to zrobić ?

Czy zrobić to normalnie programem do zrzutów, bo opcji _ Kopiuj/Wklej _ w MU nie widzę - a o to właśnie by mi chodziło, by móc to wstawić np. na wklej.org i dać link ?

Jak zaznaczyć to, wkleić na jakiś serwis i wrzucić na forum ?

Proszę was o radę. :slight_smile: :wink:

Cześć

Otwórz Menadżer urządzeń, naciśnij na klawiaturze klawisz PrntScr. Otwórz program Paint, wciśnij kombinację klawiszy Ctrl + V. Zapisz obrazek w dowolnej lokalizacji np. na Pulpicie.

Wstaw zdjęcie np. galerii na forum dobreprogramy i podaj link.

Cześć, ale mnie nie chodzi tym razem o klasyczny screen z okienka, tylko o zaznaczenie pełnej listy wraz z wszystkimi rozwiniętymi gałęziami z Menedżera urządzeń , skopiowanie tego i potem shostowanie powiedzmy na wklej.org i podanie linka na forum.

Jak to zaznaczyć, tak jak np. w menu Notatnika wybieram _ Zaznacz wszystko _ potem _ Wklej _ i dalej tak samo. :razz:

Cześć

Wydaje mi się że tak nic nie zdziałasz. “Podziel” całość na kilka zdjęć i wstaw je na forum.

W SysExporter można skopiować zawartość kontrolek okien np. listy w formie tekstu .

Można to zrobić np. klikając prawym przyciskiem na zaznaczonej liście elementów i Copy Selected Items (Tab Delimited)

Ok. dzięki tak też myślałem, że w ten sposób to chyba niemożliwe.

Będę musiał podzielić klasycznie screen na części, wcześniej jeszcze rozwinę okienko na fullscreen.

@kakofonix - program Ashampoo Magical Snap posiada opcję przewijania zawartości okna podczas robienia zrzutu ekranu. Właśnie sprawdziłem u siebie - bez problemu udało się zrobić zrzut menedżera zadań wraz ze wszystkimi rozwiniętymi gałęziami. Należy użyć opcji “Przechwyć przewijając okno (strona internetowa)”.

Programik pobrałem, ale z jakim rozszerzeniem zapisać plik z MU , by miał ten pasek przewijania z boku, oraz jak nadawać tworzonym zrzutom nazwy ?

Ashampoo Magical Snap przeiwinie okienko automatycznie i zachowa zrzut bez paska przewijania.

W jakim formacie zapisać? Takim, jakim Ci pasuje - jpg, png, bmp, pdf. Zapisujesz i nadajesz własną nazwę poprzez naciśnięcie ikony w kształcie dyskietki po prawej stronie ekranu (po wykonaniu zrzutu).

Teraz już wszystko dobrze jest, to ja po prostu omyłkowo zaznaczałem całe okienko wraz z paskiem nazwy i dlatego program tworzył tylko fragment screenu z okna. Tymczasem należy zaznaczyć tylko ten obszar, w którym jest zawartość wraz z paskiem przewijania. Wybrałem to i teraz jest wszystko dobrze. Format może być rzeczywiście dowolny .jpg , .png , .bmp lub .pdf.

Także dzięki wielkie, i przepraszam może za tę wcześniejszą pomyłkę ten programik naprawdę działa, o to mi właśnie chodziło !!

Ale jak widzę te zrzuty przewijane stron internetowych działają tylko pod Internet Explorer (ja mam wersję 8 ).

Czy pod Chrome i inne przeglądarki też te przewijane screeny są przez program obsługiwane ?

Bo u mnie w Google Chrome zapisuje tylko widoczny fragment strony.